Burun Estetiği Ameliyatı | Malatya Elazığ ve Çevre İller

SAÇ EKİMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
1 Ağustos 2018
Lazerle Ben Tedavisi (Nevüs) | Ben Aldırma | Güncel Fiyatlar | Malatya | Elazığ | Van
3 Ekim 2018

Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler | Nasıl Yapılır?
Burun Estetiği Ameliyatı Hakkında Herşey | 
Malatya Elazığ ve Çevre İller

Ayrıca rinoplasti , burun şekillendirme olarak da geçmektedir.

Op.Dr. Ahmet Arslan malatya , elazığ , van illerindeki kliniklerde hem bu illerden gelen hemde çevre illerden gelen hastaların burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) , deformasyonları ve rahatsızlıkları ile ilgili sorunlarına çözümler bulmaktadır.

Burnumuzun Estetik Görünümü Neden Önemlidir?

Burnumuzun estetiği yüzümüzün hatlarına uyum sağlamıyor bunun yanında dikkat çekici derecede büyük , kemerli yada eğri duruyorsa kişide gerek fiziksel gerek ruhsal bir çok soruna sebep olmaktadır. Doğal ve estetik bir görünüme sahip burunlar erkek yada kadın fark etmeksizin her zaman ilgi çekmiştir. Bu ilgi sonucu kişinin kendine olan güveni yerine gelmektedir. Ayrıca burnumuzdaki eğrilikler veya burnumuzda bazı yerlerde olan etlerin fazlalığı ile yani burnumuzdaki çeşitli deformasyonlarla sağlıklı nefes alamayız. Bu sağlıksız bir şekilde alınan nefes alma durumu ileride kalp rahatsızlıkları gibi ciddi sorunları ortaya çıkarmaktadır. Unutulmamalıdır ki yanlızca estetik görünüm değil bunun yanında sağlıklı nefes almakta çok önemlidir.

Burnumuz yüzümüzün merkezinde yer alan ve yüzümüze üçüncü boyutunu kazandıran yüzümüzün estetik duruşunu çok yüksek seviyede etkileyen bir organımızdır. Herkesin yüzünün farklı bir şekli vardır bununla birlikte ideal burun şeklide farklılık göstermektedir. Burnumuzunda estetik görünümünü belirleyen çok önemli kriterler bulunmaktadır. Bunlar; Burnumuzun bölümlerinin birbirine olan oranı , burnumuzun yüz hatları ile olan uyumu ve burnumuzun simetrisidir.

Simetri: Burun estetiğinin en önemli kriterleri arasında yer alır. Burnumuzun sağ ve sol tarafı birbirine simetrik olmalıdır. Burun Estetiği Ameliyatı bu simetri içi son derede önemlidir.

Oran: Burada ideal oran burnumuzun deliklerinin dış kısımlarının genişliği gözlerimizin arasındaki mesafe kadar olmasıdır. Burun delikleri dışarıya doğru veya dudağımıza doğru aşırı derecede eğik olmamalıdır. Erkeklerde burun ucu ve üst dudak açısı 90-95° iken kadınlarda bu oran 95-105° olarak ideal oran kabul edilir. Burun Estetiği Ameliyatı yapılırken bu ideal görülen oranların korunmasına dikkat edilmelidir.

Uyum: Burnumuz yüzümüzün estetik görünümünü desteklemeli. Burun genişliğinin ağız genişline oranı ile burnumuzun uzunluğu ve eni arasındaki uyum da yine çok önemlidir. Burun Estetiği Ameliyatı

 

Malatyada Burun Estetiği Fiyatları Güncel!

Malatya Burun Estetiği

Burun Ameliyatına Ne Zaman Karar Vermek Gerekir?

Burun Estetiği Ne Zaman Yapılmalı?

* Burnunuzun şeklinden, açısından ve büyüklüğünden memnun değilseniz,
* Burnunuz çok büyükse ve yüzünüzün kalan kısmına göre orantısız ise,
* Burnunuzun içindeki düzensizliklerden ötürü nefes almada zorluk çekiyorsanız,
* Sarkık, çok kalkık veya geniş burun ucu veya burun kemeriniz varsa,

burun estetiği ameliyatı yaptırmanız gerekebilir. Burun estetiği yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar arasında yüzünüze yakışan en doğru burun ve burun ameliyatını yapacak iyi doktor bulmak yer almaktadır.
Burun Estetiği Ameliyatı yaptırmaya karar veren birçok kişi aynı zamanda çene büyütme, kaş kaldırma veya göz kapağı ameliyatı da yaptırmaktadır.

Elazığda Burun Estetiği Fiyatları Güncel

Elazığ Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Burun Estetiği Ameliyatının avantajları;

* Burnunuzun açısı, şekli ve boyutları iyileşecektir.
* Nefes almayı zorlaştıran ve tıkanıklığa sebep olan yapısal problemler giderilebilmektedir.
* Rinoplasti (Burun Estetiği Ameliyatı) ile görünümünüzde ve özgüveninizde belirgin bir düzelme olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatının Dezavantajları Nelerdir?

* Yapılacak olan ameliyatın çeşidine bağlı olarak, burnunuzun altında yara izleri kalabilir.
* Burun Estetiği Ameliyatında kullanılan malzemeler nedeniyle deri dokusunun tahrip olması veya benzer deri problemleri görülebilir.
* Yeni görünümünüze uyum sağlamanız zaman alabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı için iyi bir aday mıyım?

Neden rinoplasti (burun estetiği ameliyatı) yaptırmak isteyeceğinize dair bazı ortak sebepler aşağıda verilmiştir:
⦁ Burnunuz çok küçük veya çok büyükse,
⦁ Burnunuz yüzünüzü kalan kısmıyla uyumlu görünmüyorsa,
⦁ Burnunuz çarpık, biçimsiz veya hizasız görünüyorsa,
⦁ Burun içinde tıkanıklık varsa veya nefes alış verişiniz zorsa,
⦁ Düzeltmek istediğiniz bir doğum kusurunuz varsa,
⦁ Burnunuzun görünümünü mükemmelleştirmek değil iyileştirmek istiyorsanız.
Eğer genel sağlık durumunuz iyi, olumlu bir tutum ve gerçekçi beklentileriniz varsa, burun estetiği ameliyatı için büyük olasılıkla iyi bir adaysınızdır.

Burun Estetiği Ameliyatı İşleminiz Hakkında

İşlem görecek alanı uyuşturduktan sonra, cerrahınız kemiklere ve burnu destekleyen kıkırdak dokusuna ulaşmak için birkaç kesi yapacaktır. Burun Estetiği Ameliyatı sırasında kesilerin yapılmasında iki genel teknik vardır: açık ve endonazal (günümüzde yaygın olarak kapalı burun estetiği ameliyatı olarak kullanılır)
Burnun içindeki destekleyici yapıları ayarlayarak, kemik ve kıkırdağı çıkararak veya ekleyerek, burnunuzun büyüklüğü azaltılabilir, arttırılabilir, aynı şekilde burnunuz uzatılabilir, kısaltılabilir.
⦁ Kıkırdaktan yapılmış uç greftleri burun ucunun yeniden şekillendirilmesinde, burnun daha kalkık, daha uzun, daha kısa veya daha ince olması için kullanılabilir.
⦁ Cildiniz ve diğer yumuşak dokular altta kalan yapıların şeklinin korunması için yeniden biçimlendirilecektir.
⦁ Bazı hastalarda, istenen alanlarda hacim artışı için doku dolguları veya yağ greftleri eklenebilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Seçeneklerim nelerdir?

Kesiler için iki ana yaklaşım vardır: açık kesi yaklaşımı ve kapalı (endonazal) yaklaşım.
Kesi seçeneklerine ek olarak, burun büyütme veya yüzey deformasyonlarını gidermek için birçok yöntem vardır.
⦁ Burun septumundan (burun içindeki hava kanallarını birbirinden ayıran duvarımsı yapı) alınan otolog kıkırdak greftleri doğal sonuçlara ulaşabilmek için en iyi şansı sunmaktadır. Kıkırdak ve kemik, burun septumundan daha önceden alınmışsa, kulak veya kaburga kıkırdağı ve bazı durumlarda da kafatası kemiği diğer seçenekler olarak kullanılabilir.
⦁ Burun ameliyatı için katı silikon implantlar da mevcuttur. Ancak bunlar, enfekte olabilir yabancı malzemeler olup burun dokusuyla az miktarda reaksiyona girebilir ve çıkarılmaları gerekebilir. Bu yüzden, eğer mevcutsa, doğal kıkırdak en sorunsuz seçenektir.
⦁ Burnu düzeltmek, deformasyonları veya şekil bozukluklarını gidermek için ayrıca dolgu ve yağ grefti enjeksiyonu da yapılabilir.

Burun estetiği ameliyatından sonra kesi ve izler nasıl görünecek?
Önceden belirtildiği gibi, kesiler için iki genel teknik vardır.

Açık Rinoplasti Nedir?

Açık rinoplasti için kesiler, burunun alt tarafında burun delikleri arasına küçük bir erişim kesisi açılarak burnun dışına yapılır. Ardından burnun içindeki kesilerle bağlanır.
Açık rinoplasti yaklaşımını savunanlar, burnun tamamen açıldığını, burun yapılarının daha iyi göründüğünü ve cerrahi düzenlemeler için daha net bir yönlendirme sağlandığını söyler.
kapalı rinoplasti(endonazal)
Kapalı rinoplasti için burun iç mukozal kısımdan kesi yapılır. Bu kesiler gizlendikleri için ameliyat sonrasında da görünmezler.
Kapalı rinoplasti yaklaşımını savunanlar, burun yapılarında daha sınırlı bir diseksiyon gerçekleştiğini, burun yapılarının görünümünün mükemmel olduğunu ve burun tabanındaki görünür yara izlerinin olmadığını söyler.

Şekilde gösterildiği gibi, açık rinoplastide burun deliğinin alt tarafında bir kesi yapılması gerekir.
İşleminiz İçin Hazırlık

Burun ameliyatı için nasıl hazırlanmam gerekir?

Cerrahınız size sorabileceğiniz tüm sorularla ilgili cevaplar içeren ameliyat sonrası talimatlar verecek, ayrıntılı tıbbi geçmişinizi alacak ve ameliyat için uygun olup olmadığınızı tespit etmek için fiziksel bir muayene gerçekleştirecektir.
İşleminize başlamadan önce cerrahınız sizden şunları isteyecektir:
⦁ Daha iyi bir iyileşme süreci için ameliyattan en az altı hafta önce sigarayı bırakmanızı
⦁ Aşırı kanamaya neden olabilecek aspirin, bazı anti-inflamatuar ilaçlar ve bazı bitkisel ilaçları almaktan kaçınmanızı
⦁ Yapılacak olan ameliyatın cinsine bakılmaksızın, güvenli bir iyileşme süreci için tedaviden önce ve sonra hidrasyon çok önemlidir.
Burun ameliyatı genelde ayakta tedavi bazlı uygulanır. Ameliyat sonrası sizi eve götürecek ve ilk gece sizinle kalacak birini ayarladığınızdan emin olunuz. Ameliyatınızda septal çalışma veya ameliyat öncesi düzeltme gerekiyorsa, geceyi ameliyat olacağınız tesiste geçirmeniz gerekebilir.
Burun ameliyatı gününde ne bekleyebilirim?
Rinoplasti yani Burun Estetiği Ameliyatı, ayakta tedavi uygulanan akredite bir hastanede veya ofis bazlı bir ameliyathanede gerçekleştirilebilir. Rinoplasti işlemlerinin çoğu en az bir-üç saat arası bir sürede tamamlanmakla birlikte, daha uzun da sürebilmektedir.
⦁ Burun Estetiği Ameliyatı süresince rahatınızın sağlanması için ilaç verilir.
⦁ Bazı durumlarda lokal anestezi veya intravenöz sedasyon istenebilmesine rağmen gelen anestezi rinoplastide yoğun olarak kullanılır.
⦁ Ameliyat sırasında emniyetiniz için, kalp, kan basıncı ve kanınızdaki oksijen dolaşımının takip ve kontrol edilmesi için birçok monitör kullanılır.
⦁ Cerrahınız, ameliyat öncesi sizinle görüştüğü ameliyat planını uygulayacaktır.
⦁ Ameliyat sonrasında yakından izleneceğiniz bir müşahede alanına alınacaksınız. İyileşene kadar burnunuzun yeni şeklini desteklemesi için burun dışına bir atel yerleştirilir. Ayrıca burun içinde, ilave destek sağlamak için burun tamponu kullanılabilir.
Acil müdahale gerektiren bir durumunuz olmadığı konusunda siz ve plastik cerrahınız mutabık kalırsa, burun estetiği ameliyatı gününde taburcu edilebilirsiniz.

Tamamlayıcı Tedavi ve İyileşme

Doktorunuz sizinle normal iş ve aktivite seviyenize ne zaman geri dönebileceğiniz hakkında görüşecektir. Ameliyat sonrasında, siz ve refakatçiniz, aşağıdaki bilgileri de içeren ameliyat sonrası bakım hakkında ayrıntılı talimatlar alacaksınız:
⦁ Yerleştirilmişse, drenler
⦁ Yaşayacağınız normal semptomlar
⦁ Olası komplikasyon belirtileri
Burun Estetiği hemen sonrası
Ameliyattan sonra destek olması için burnunuzun üstüne bir burun ateli takmanız istenebilir. Bu atel uyurken burnunuzu koruyacak ve kazara darbe almasını önleyecektir. Ayrıca burnunuzun ucunun altına küçük üçgen bandajlar takmanız istenebilir. İlave destek için burnunuzun içine burun tamponu da yerleştirilebilir. Bu tampon her şeyi yerinde tutan bir dahili atel olarak iş görür, hava yolunu açık tutar ve kabuklanmayı önler. Birçok hasta burunlarından içeri birşey sokulması fikrine sıcak bakmaz, bu yüzden burun tamponunun ayarlanması zordur. Bazı cerrahlar, tampon içerideyken hastaların daha rahat nefes alabilmeleri için, biraz şişlik ve morarma yaşanmasına rağmen her hava yoluna birer küçük tüp yerleştirir. Yüzünüz kabarık görünecek ve burnunuzun ve gözlerinizin etrafındaki alanlar ameliyat sonrasında şişmiş ve bereli bir hal alacaktır. Ağrıyı ve şişlikleri azaltmak için cerrahınız soğuk kompres tavsiye edebilir. Ameliyattan sonraki birkaç gün boyunca başınızı yüksekte tutmanız gerekebilir. Doktorunuz yaşayabileceğiniz ağrıları azaltmak için ağrı kesici verebilir. Ayrıca birkaç günden birkaç haftaya kadar aktivitelerinizi kısıtlamanız da gerekecektir.

Burun Estetiği sonrası iyileşme süresi çerçevesi

Cerrahınızın verdiği tüm hasta bakım talimatlarına uymanız hayati önem taşımaktadır. Bunlar, yerleştirilmişse dren bakımı, verilen bir antibiyotiğin kullanımı ve yapacağınız bir aktivitenin güvenli olup olmadığı ile ilgili bilgileri içerecektir. Cerrahınız ayrıca yaşayacağınız normal semptomlarla ve potansiyel komplikasyon belirtileriyle ilgili ayrıntılı talimatlar da verecektir. Burun Estetiği Ameliyatında iyileşme sürecinin uzunluğunun her birey için değişkenlik gösterdiğinin bilinmesi önemlidir. Egzersiz veya spor yapmadan önce birkaç hafta beklemeniz gerekecektir.
Burun Estetiği Ameliyatı sonrası ilk iki hafta burnunuzun içindeki tüm cerrahi tamponlar ameliyattan dört-4 ila yedi-7 gün sonra alınacaktır. Burnunuzun üstündeki atel ve bandajlar bir hafta-on gün içinde alınacaktır. Şişlik ve morlukların büyük kısmı on-on dört gün içinde geçer. İşe veya okula geri dönmeniz, okul veya işteki aktivitelerinizin ne kadar efor gerektirdiğine bağlıdır. Egzersiz dahil olmak üzere normal aktivitelerin büyük kısmına çoğunlukla üç hafta içinde devam edebilirsiniz. Zorlayıcı hareketlerden, ağırlık kaldırmaktan plastik cerrahınız izin verene kadar kaçınmanız gerekir.
Burun Estetiği Ameliyatında ilk iki haftadan sonra burnunuzdaki hafif şişlikler bir yıla kadar ortadan kalkar, ancak diğer kişilerce muhtemelen fark edilemeyecektir. Yeni şekillendirilmiş burnunuzu doğrudan güneş ışığından birkaç ay boyunca uzak tutmalı ve burun kemiklerini etkilememek için birkaç hafta boyunca özel desteği olmayan, bant gibi, gözlük takmalısınız.

Sonuçlarım Ne Kadar Süre Kalıcı Olacak?

Burun Estetiği sonuçları kalıcıdır. Bu yüzden bu işlem planlanırken estetik tercihlerinizi tam olarak belirtmeniz çok önemlidir. Burun Estetiği Ameliyatı sadece büyümesi bitmiş buruna uygulanabilir. Tam büyüme genellikle on altı (16) on yedi (17) yaşında tamamlanır. Burun Estetiği Ameliyatı büyüme tam olarak bitmeden uygulanırsa, devam eden büyüme ameliyat sonuçlarını değiştirebilir ve potansiyel sorun ve komplikasyonlara neden olabilir.

Burun Estetiği Ameliyatında en güzel ve sağlıklı sonuçların yanı sıra güvenliğiniz için, önceden belirlenen sürelerde ve bir değişiklik gördüğünüz herhangi bir zamanda kontrol muayeneleri için plastik cerrahınızın ofisine gitmeniz önemlidir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz olduğunda doktorunuz ile iletişim geçmekte tereddüt etmeyin.
Sınırlar ve Riskler
Burun ameliyatıyla ilgili çok az risk vardır. Ancak tüm invazif ameliyatlarda olduğu gibi her zaman için potansiyel komplikasyonlar vardır.
Tüm cerrahi işlemlerin bir ölçüde riski vardır. Bütün ameliyatlarda karşılaşılabilen olası komplikasyonlardan bazıları şunlardır:
⦁ Anesteziye karşı istenmeyen tepki
⦁ Hematom veya seroma (deri altında biriken kanın çıkarılmasını gerektirebilir)
⦁ Enfeksiyon ve kanama
⦁ His değişikliği
⦁ Ameliyat izleri
⦁ Alerjik reaksiyonlar
⦁ Alt bölgelerdeki yapıların zarar görmesi
⦁ İlave işlemler gerektirebilecek tatmin edici olmayan sonuçlar
Rinoplastiyle ilgili diğer riskler aşağıda verilmiştir:
⦁ Özellikle yabancı malzemeler kullanılırsa, cildin maruz kaldığı bandaj veya greft malzemelerinden ötürü oluşabilecek cilt problemleri veya cilt dökülmeleri
⦁ Burun içinde şişlik nedeniyle oluşan burun tıkanıklığı
⦁ Septum (burun deliklerini ayıran yapı) yaralanması
⦁ Burun dibinde açık yara

İletişim Numaralarımız : 0538 039 41 84
Whatsapp Hattımız : 0533 200 23 44
İletişim Formlarımız
Mailimiz : info@drahmetarslan.com
Sosyal Medya Kanallarımız
veya
Bizleri ziyaret ederek

sorularınızı sorabilirsiniz..

Sağlık Dolu Günler Dileriz,

OP.DR Ahmet Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Hoşgeldiniz, Size Burun Estetiği Konusunda Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by