GÖZ KAPAĞI AMELİYATI NASIL YAPILIR?

YAĞ ENJEKSİYONU
26 Temmuz 2018
SAÇ EKİMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
1 Ağustos 2018

Göz Kapağı Ameliyatı Estetiği

Göz Kapağı Ameliyatı yada diğer adıyla Blefaroplasti olarak bilinmektedir. Blefaroplasti göz kapağı’nın cerrahi modifikasyonudur. Deri yada yağ gibi aşırı doku dışarıya çıkarılır veya bulunduğu yeri değiştirilir ayrıca  çevreleyen kas ile tendonlara desteklenebilir. Hem fonksiyonel hem de kozmetik amaçlı olabilir. Bu tür estetik ameliyatlar genellikle üst göz kapaklarının doğal katlarını örten derinin aşırı sarkık olması durumunda , kirpiklerin üzerinde üst göz kapaklarından aşağı sarkan gevşek bir derinizin olması durumunda , gözlerin altında derin yarıkların olması durumunda veya üst- alt göz kapaklarının , gözlerinin hem yorgun hem de yaşlı görünmesine neden olacak şekilde şişkin olması durumda yapılmaktadır. Bu durumların dışında kişilerin kendi özel durumları ile ilgili olarak da göz kapağı ameliyatı yapılabilmektedir.

Göz kapaklarının altında bir süre sonra yağ dokusu dışarı doğru bir çeşit fıtıklaşma yapar. Gözün etrafındaki cildin esnekliği zamanla giderek azalır ve bu durum çok daha belirgin bir hal alır.

Göz kapağı ameliyatı neden yapılır? En belirgin nedenleri arasında yorgunluk, stres ve ilerleyen yaş vardır. Göz kapaklarında pörsümüş ve kabarık bir görünüme neden olmaktadır. Göz altlarında belirgin bir şekilde torbalanmalar olduğunda buradaki yağ dokusunun dışarı çıkartılması gerekir, ancak genellikle de bu yağ torbalarının çoğunun korunup dışarı doğru sarkan yağ dokusu normal yerine getirilme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir. Bazı durumlarda gençlerinde alt göz kapaklarında torbalanmalar olur. Göz kapağı ameliyatı estetiğinde ameliyat lokal anestezi yapılır. İşlem alt göz kapağı kirpiklerinin hemen altından yapılır ve iyileştiğinde neredeyse görünmez ve fark edilmez bir hale gelir. Gerçekten belirgin torbalanma varsa oradaki yağ dokusu da çıkarılır veya normal yerine getirilme işlemi yapılır. Fazla deri bu kesi yerinden çıkarılır. Kesi ince dikişlerle kapatılabilir, dikişler 4-5 günde alınır yada kendiliğinden zaten kaybolurlar.

Blefaroplasti (Göz Kapağı Ameliyatı) bazı zamanlarda fonksiyonel nedenlerle de gerekli olabilir. Eğer üst göz kapakta aşırı miktarda deri olursa, deri kirpiklerden öne çıkıp periferal görme azalmasına neden olabilir. Çoğunlukla görüş alanının yan kısımları ile üst kısımları bu durumdan etkilenmektedir, bunun sonucu araba kullanmak yada okumakta zorluklar meydana gelebilmektedir. Bu tür durumda ise üst gözkapağı blefaroplasti uygulanır.

Göz Kapağı Ameliyatına Ne Zaman Karar Vermek Gerekir?

Öncelikle belirtmek gereklidir ki göz kapağı ameliyatına karar veren bir çok kişi aynı zamanda kaş kaldırma , yüz gerdirme , dolgu ve botulinum toksini enjeksiyonu da yaptırmaktadır. Eğer göz kapaklarınızda bulunan deri sarkıklıkları , göz kapaklarınızın altında yer alan şişlikler , göz altı torbaları , göz altı yarıkları sizin daha yaşlı ve mutsuz görünmenize neden olurken sizi rahatsız eden çeşitli sağlık sorunlarına neden olma eğilimleri göstermeye başlamışsa göz kapağı ameliyatı olmayı düşünebilirsiniz. Burada en çok dikkat edilecek 2 husus bulunmaktadır.

  1. Malatya yada Elazığ İli ve çevresinde göz kapağı ameliyatını yapan iyi doktor , klinik
  2. Göz kapağı ameliyatına gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını söyleyen bir doktor

Buradaki iki hususta malatya , elazığ illerinde ve çevre illerde çok büyük önem arz etmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatı çok hassas ve dikkat edilmesi gereken bir ameliyat olduğundan bu tür ameliyatların gerçekten bilgisi ve tecrübesi olan doktorlara yaptırılması kişilerin ameliyat sonralarının kabusa dönüşmemeleri için tartışmasız çok önemi vardır. Ayrıca ameliyatın yapılacağı yerde çok önemlidir.

Malatya’da Göz kapağı ameliyatı ve Elazığ’da göz kapağı ameliyatının ve çevre illerdeki tartışmasız ismi OP.DR. AHMET ARSLAN’dır.

Göz Kapağı Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Yapılan göz kapağı ameliyatının en büyük avantajları kısaca şu şekildedir; Kişiler öncelikle ameliyat sonrasında yaşlı bakışlardan kurtularak daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanırlar. Alt göz kapaklarının altındaki yer alan torbalardan ve şişliklerden aynı zamanda da üst göz kapaklarındaki düşüklükten kurtulabilmektedir. Sarkık göz kapağınız yüzünden oluşan görme problemleriniz ortadan kalkar. Göz gerdirme kaynaklı tüm yara izleri , neredeyse belli olmayacak şekilde doğal göz kapağı kıvrımlarında gizlenir.

Göz Kapağı Ameliyatının Dezavantajları Nelerdir?

Göz kapağı ameliyatının sonuçlarını görmek zaman alabilmektedir. Genellikle göz kapağı ameliyatı şikayetleri işlemlerin sonrasında şişlik, kaşıntı ve kuruluk olacaktır. (Eğer kaşlarınız sarkmışsa ve alnınızda kırışıklıklar varsa , ayrıca kaş kaldırma işlemine de gerek duyulabilmektedir.)

Göz kapağınızda oluşmuş bir sarkıklık , şişlik , torbalanma durumu gibi göz kapağı şikayetleriniz için bize iletişim kanallarımız üzerinden her zaman sorularınızı sorabilirsiniz. Unutmamalısınız ki sorunlar ve şikayetler doğru ellerde ortadan kalkabilirken yanlış ellerde hayatımızın sonuna kadar artarak devam eden bir zulüm haline gelebilmekte. Bunun yanında kişiler hem psikolojik hem de maddi çok büyük kayıplar yaşayabilmektedirler. Gelin karar öncelikle sizleri muayene edelim ve gerçekten böyle bir ihtiyacınız olup olmadığına sonrasında nasıl bir ilerleme kaydedebileceğimizi birlikte gözden geçirelim.

İletişim Numaralarımız : 0538 039 41 84
Whatsapp Hattımız : 0533 200 23 44
İletişim Formlarımız
Mailimiz : info@drahmetarslan.com

Göz kapağı ameliyatı için iyi bir aday mıyım?

Neden göz kapağı ameliyatı yaptırmak isteyebileceğinize dair bazı ortak sebepler aşağıda verilmiştir.

Üst göz kapaklarının katlarını örten fazlalık deriniz varsa,
Görüşünüzü engelleyen, sarkık üst göz kapağı deriniz varsa,
Üst göz kapaklarınızda gözlerinizin yorgun ve üzgün görünmesine neden olan kabarık bir görünüm varsa,
Fazlalık deri ve ince tipli alt göz kapağı kırışıklıklarınız varsa,
Gözlerinizin altında torbalar ve koyu halkalar varsa,
Üst göz kapağı yüzeyiniz çok küçük veya makyaj yapabilmek için yeterince düz değilse,
Eğer genel sağlık durumunuz iyi, olumlu bir tutum ve gerçekçi beklentileriniz varsa,

bu işlem için büyük olasılıkla iyi bir adaysınızdır.

Göz kapağı ameliyatı nasıl gerçekleştirilir?

Göz kapağı ameliyatı (blefaroplasti) üst göz kapaklarında, alt göz kapaklarında veya her ikisinde yapılabilir. Alt yüz kas yapınız, kemik yapınız ve kaş simetriniz gibi faktörlerin değerlendirilmesinin ardından cerrahınız ne kadar deri, kas ve/veya yağ alınması gerektiğine karar verecektir. Cerrahınız fazla dokuların alt ve üst göz kapaklarının nerelerinden alınacağını belirlemek için işaretlemeler yapar. Üst göz kapağınızda, cerrahınız üst göz kapağı doğal kıvrımında gizlenebilecek bir kesi yapar. Alt göz kapağında kesi, kirpiklerin hemen altında gizlenir. Alternatif olarak, fazla deri alınacağı zaman, kesi alt göz kapağında da yapılabilir (transkonjonktival kesi). Alt göz kapağı derisini sıkılaştırmak için bazen lazer de kullanılabilir. Cerrahınız neşter, cerrahi makas, radyo frekanslı kesme cihazı ve bazen kesici lazer gibi cerrahi aletleri kullanarak bu kesilerle dokuları alacaktır. Bazen alt göz kapağında şişkinliği veya torbaları gidermek için yağların dağıtılması gerekir. Cerrahınız kas gevşekliği gibi özel durumları düzeltmek için diğer ayarlamaları yapabilir.
Cerrahınız daha sonra dikiş ve doku yapıştırıcılarıyla kaş ve göz kapakları etrafındaki alanı düzleştirecek ve tekrar ayarlayacaktır. Dikişler görünür olabilir ve genelde kendiliklerinden kaybolurlar. Çoğu durumda göze görünür bir yara izi kalmaz. Semptomları kötüleştirebildiğinden, gözün daha fazla havaya maruz kalmasını önlemek için göz kuruluğu şikayeti olan hastalarda daha az doku alınır. Cerrahınız ayrıca deriyi yenilemek, göz kapağı ve kaş bölgesindeki kırışıklıkları düzleştirmek için lazer de kullanabilir. Malatya , Elazığ , Van ve çevre illerde göz kapağı ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Seçeneklerim nelerdir?

Üst göz kapakları:
Cerrahınız kesi çizgilerini, fazlalık kas, deri ve yağı aldığı doğal göz kapağı kıvrımlarında yapacaktır. Bu fazlalık dokuların alınmasında şişlik ve morlukları azaltmak için lazer de kullanılabilir.

Alt göz kapakları:
Alt göz kapağı ameliyatı için birçok seçenek vardır;
Geleneksel yaklaşımda kesiler, fazlalık deri ve yağı tıraşlayarak ve/veya tekrar konumlandırarak ve alt göz kapağı kasını sıkılaştırarak kirpiklerin altında yapılır. Transkonjonktival yaklaşımda kesiler göz kapağının içinde yapılır. Cerrahınız transkonjonktival kesiyle fazla yağı alabilir ancak deriyi alamaz. ‘Skin pinch’ blefaroplastide sadece derinin bir kısmı alınır. Eğer alt göz kapağı desteğiniz güçlüyse ve sadece az miktarda fazla deriniz varsa etkili bir yöntemdir. Bazı hastalarda lazerli cilt yenileme, hem fazlalık deriyi sıkılaştırabilir ve hem de kırışıklıkları giderebilir. Hiyaluronik asit (HA) dolgularının kullanımı ise alt göz kapakları için cerrahi olmayan alternatif bir yöntemdir. Yumuşak doku dolguları, göz altı alanlarına genç bir görünüm vermek için gözyaşı oluğunun (hilal şeklindeki göz altı alanı) içine enjekte edilebilir. Sonuçlar değişken olup etkileri yaklaşık altı ay kadar sürer.

Göz kapağı ameliyatı kesi ve yara izlerim nasıl görünecek?

Üst göz kapağı ameliyatı: Cerrahınız göz kapaklarınızın doğal kıvrımlarını ve çizgilerini işaretleyecek ve doğal katlar boyunca mümkün mertebe yara izlerini gizleyecektir. İnce dikişler kesileri kapatmak için kullanışlıdır. Bu yüzden yara izleri en az şekilde belirgin olur.
Alt göz kapağı ameliyatı: Geleneksel blefaroplastide, cerrahınız kirpik çizgisi ve alt göz kapağı gülme çizgileri boyunca göze çarpmayan bir yerde kesi yapacaktır. Transkonjonktival yaklaşımda, cerrahınız alt göz kapağı içinde bir kesi yaparak fazla yağın neden olduğu göz kapağı şişliğini düzeltir. Bu teknikte harici kesi yapılmaz, ancak fazla deri de alınmaz.

Göz kapağı ameliyatında, üst göz kapaklarındaki kırışık cilt ve göz altı torbaları düzeltilir. Enjeksiyonlar üst ve alt göz kapaklarının doğal hatları boyunca yapılır. Enjeksiyonlar kapalı olarak yapılır, zamanla izleri kaybolur.
Ameliyattan sonra görünümünüz daha parlak ve daha dinç olacaktır.


Göz kapağı ameliyatı için nasıl hazırlanmam gerekir?

İşleminiz İçin Hazırlık:
Cerrahınız ameliyat öncesi talimatlarla, soracağınız sorulara vereceği cevaplarla ayrıntılı bir tıbbi geçmiş elde ederek ameliyat için fiziksel uygunluğunuzu tespit eder. Göz kuruluğu, glokom, göz alerjileri ve diğer göz problemleriyle ilgili sorularınızın detaylı biçimde cevaplanmasını bekleyebilirsiniz. Dolaşım sorununuz, tiroit sorununuz, diyabetiniz veya diğer ciddi tıbbi sorunlarınız varsa doktorunuza söyleyiniz. Kullandığınız reçetesiz ilaçlar dahil olmak üzere halen kullanmakta olduğunuz ilaçlar hakkında bilgi istenecektir. Bazıları kanama sorunlarına yol açabileceği için kullanmakta olduğunuz bitkisel ilaçlar hakkında da doktorunuzu bilgilendirmeyi unutmayınız. Cerrahınız gözyaşı testini de içerebilecek olan bir fiziksel muayene yapacaktır. Göz kapaklarınızın parçalarını ölçmek için özel aletler kullanılabilir.
Gözlerinizin farklı açılardan fotoğrafı çekilebilir. Bu fotoğraflar ameliyat planlamasına, orta ve uzun süreli etkilerin değerlendirilmesine yardımcı olur. Cerrahınız beklentileriniz hakkında sizinle görüşecektir. Açık bir şekilde beklentilerinizi bildirmeniz tatmin edici sonuçların alınmasına yardımcı olur. Blefaroplastiyi neden tercih ettiğinizi ve nasıl sonuçların alınmasını umduğunuzu söyleyin. Cerrahınız, beklentilerinizin tipik sonuçlarla uyumlu olup olmadığını söyleyecektir.

İşleminize başlamadan önce cerrahınız sizden şunları isteyecektir:
Daha iyi bir iyileşme süreci için ameliyattan en az altı hafta önce sigara içmeyi bırakmanızı. Kanamayı arttırabilecek aspirin, nonsteoroid anti-inflamatuar ilaçları (NSAIDler: Advil, Motrin, Aleve) kullanmaktan ve vitamin/homeopatik rejimlerden uzak durmanızı. (Bunlar aşırı kanamaya neden olabilir.)
Yapılacak olan ameliyatın cinsine bakılmaksızın, güvenli bir iyileşme süreci için tedaviden önce ve sonra hidrasyon çok önemlidir. Ameliyattan önce uygun hidrasyon sağlanması güvenli bir iyileşme süreci için ve en iyi sonuçların alınabilmesi için kritik önem taşır. Göz kapağı ameliyatı genelde ayakta tedavi bazlı uygulanır. Ameliyat sonrası sizi eve götürecek ve en azından ilk gece sizinle kalacak birini ayarladığınızdan emin olunuz.

Göz kapağı ameliyatı gününde ne bekleyebilirim?

Göz kapağı ameliyatınız ayakta tedavi uygulanan akredite bir hastanede veya ofis bazlı bir ameliyathanede gerçekleştirilebilir. Çoğu göz kapağı işlemi iki üç saat içinde tamamlanmaktadır. Ameliyat sırasında rahat etmeniz için ilaç verilir. İşleminiz sırasında sıklıkla sedasyonlu lokal anestezi uygulanır, bununla birlikte bazı durumlarda genel anestezi de istenebilir. Ameliyat sırasında emniyetiniz için, kalp, kan basıncı ve kanınızdaki oksijen dolaşımının takip ve kontrol edilmesi için birçok monitör kullanılır. Cerrahınız, ameliyat öncesi sizinle görüştüğü ameliyat planını uygulayacaktır İşleminizin tamamlanmasının ardından dikkatlice kontrol altında olacağınız bir müşahede alanına alınacaksınız. Blefaroplasti sonrasında, kuruluğu önlemek ve korumak için gözlerinize yağlayıcı bir krem uygulanır. Kem geçici olarak bulanık görmeye neden olabilir. İyileşme süreciniz evde başlar. Ameliyattan sonra sizi eve bırakması ve en az ilk yirmi dört saat boyunca sizinle kalması için birini ayarlamanız gerekmektedir.

Tamamlayıcı Tedavi ve İyileşme

Doktorunuz sizinle normal iş ve aktivite seviyenize ne zaman geri dönebileceğiniz hakkında görüşecektir. Ameliyat sonrasında, siz ve refakatçiniz, aşağıdaki bilgileri de içeren ameliyat sonrası bakım hakkında ayrıntılı talimatlar alacaksınız:
İyileşme sürecini en kolay biçimde geçirmek için evinizde aşağıdakileri hazır biçimde ulaşılabilir olarak bulundurun:
Buz küpleri, buz paketi veya buz dolu dondurulmuş poşetler, dondurulmuş mısır veya bezelye (cerrahınızın göz kapaklarınıza soğuk uygulama için önerdiği şekilde)
Küçük gazlı bezler
Göz damlası veya yapay gözyaşı (doktorunuzdan özel ihtiyaçları karşılamak üzere uygun tipleri önermesini isteyin)
Temiz el bezleri ve havlular
Göz kapaklarınızın tam olarak iyileşebilmesi için işten izin alıp önceden belirlenen süre kadar evde dinlenecek şekilde plan yapın.
Göz kapağı ameliyatınızdan hemen sonra
Ameliyattan hemen sonra aşırı gözyaşı, ışığa karşı hassasiyet ve çift görme gibi sorunlar olabilir.
Kesileriniz ilk başta kızarık ve görünür, göz kapaklarınız şişkin olacak ve birkaç gün uyuşukluk hissedeceksiniz.
Cerrahınız muhtemelen sizden şişliklerin azalmasına yardım etmek için buz paketleri veya soğuk kompres uygulamanızı isteyecektir.
Ağrı genelde asgari düzeydedir. Hafif rahatsızlıklar için asetaminofen gibi bir ağrı kesici verilebilir. Ancak kanamayı arttırabilecek aspirin, ibuprofen gibi ilaçları kullanmamaya özen gösteriniz.
Dikiş kullanılmışsa, üç dört gün sonra alınır.
Ameliyattan sonra aşırı veya uzun süreli ağrılarınız veya kızarıklıklarınız, şişlikleriniz varsa, bunların normal olup olmadığını veya bir sorun belirtisi olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza başvurunuz.

Göz kapağı ameliyatı sonrasında iyileşme zaman çerçevesi
Cerrahınızın verdiği tüm hasta bakım talimatlarına uymanız hayati önem taşımaktadır. Bunlar, yerleştirilmişse dren bakımı, verilen bir antibiyotiğin kullanımı ve yapacağınız bir aktivitenin güvenli olup olmadığı ile ilgili bilgileri içerecektir. Cerrahınız ayrıca yaşayacağınız normal semptomlarla ve potansiyel komplikasyon belirtileriyle ilgili ayrıntılı talimatlar da verecektir. İyileşme sürecinin uzunluğunun her birey için değişkenlik gösterdiğinin bilinmesi önemlidir.

İlk İki Hafta:
Ameliyattan sonra yatak istirahati gerekmemesine rağmen, dinlenmeli ve evde kalmalı, ameliyatın olduğu gün ve sonraki gün gözlerinize soğuk kompres uygulamalısınız. İyileşme sürecinin uzunluğu değişkenlik gösterir. Bazı yararlı bilgiler aşağıda verilmiştir:
Cerrahınızın bakım talimatlarına mutlaka harfiyen uyun. Ameliyattan sonraki ilk birkaç günde kesilere merhem uygulayarak yağlı tutun ve şişlikleri azaltmak için gözlere soğuk kompres uygulayın. Göz kuruluğuna karşı göz damlası kullanmanız önerilir. Göz kuruluğu iki haftadan fazla sürerse doktorunuzla iletişime geçiniz.

Başınız boynunuzdan yukarıda olacak şekilde uyuyun. Normal yastık, kama yastık kullanabilir veya katlanır koltukta uyuyabilirsiniz. İyileşme sürecinizin ilk birkaç günü boyunca başınızı yüksekte tutarak şişlik ve morlukları azaltın.
Üst ve alt blefaroplasti ameliyatı sonrasında göz kapaklarınızın daraldığını hissedeceksiniz. Genelde belirgin miktarda morarma görülür, ancak iki hafta içinde kaybolur.

Kendinizi zorlamaktan, ağır kaldırmaktan, yüzmekten ve aerobik ve koşu gibi zorlayıcı diğer aktivitelerden kaçının. Özellikle, başınızı hareket ettirmeniz gereken ve başınızdaki kan basıncını arttırabilecek aktivitelerden uzak durun. Bu kısıtlamaya başınız kalbinizden aşağıda olacak şekilde eğilmek ve sizi zorlayacak kadar ağır objeleri kaldırmak dahildir, ancak kısıtlama bunlarla sınırlı değildir. Bu yasak üç dört hafta için geçerlidir.

Gözlerinizin iyileşme sürecinin ilk birkaç haftası boyunca kolayca yorulduğunu göreceksiniz. Sık sık dinlenin. Kitap okuma, lens takma ve bilgisayar kullanma gibi gözlerinizi kurutabilecek aktivitelerden kaçının. Ameliyattan sonraki ilk  iki hafta boyunca güneş ve rüzgardan rahatsız olmamak için koyu güneş gözlükleri takın. Plastik cerrahınız göz kapağı ameliyatınızın ardından iki yedi gün arasında dikişleri alacaktır. İyileşme sürecinizin onuncu günü civarında normal aktivitelerinize devam edecek kadar iyi hissedebilirsiniz. Nefes darlığı, göğüs ağrısı, olağan dışı kalp atışı, yeni ağrı, kanama veya görsel bozukluk yaşarsanız derhal tıbbi yardım isteyin.

Sonuçlarım Ne Kadar Süre Kalıcı Olacak?

Göz kapağı ameliyatı sonuçlarınız uzun süreli olmalıdır. Çoğunlukla, üst göz kapağı derisinin alınması sadece bir kez gerçekleştirilir. Yaşlanmanın sürmesiyle beraber, üst göz kapağında tekrar fazlalık deri oluşumuna sebep olacak şekilde kaşlarınız yine düşebilir, alçalabilir. Ancak bu durumda çözüm kaş kaldırmadır, ikinci bir üst blefaroplasti değildir. Alt blefaroplasti genellikle göz torbalarının ve göz etrafındaki şişliklerin alınması için yapılır ve sadece bir kez yapılması gerekir.

Sınırlar ve Riskler

Göz kapağı ameliyatında nadiren belirgin komplikasyonlar görülür. Her yıl binlerce kişi başarılı göz kapağı ameliyatı olmakta ve sonuçlardan memnun kalmaktadır. Göz kapağı gençleştirme işleminde altın standart halini alan blefaroplasti genellikle büyük sorunlarla karşılaşılmadan uygulanır.

Tüm cerrahi işlemlerin bir ölçüde riski vardır. Bütün ameliyatlarda karşılaşılabilen olası komplikasyonlardan bazıları şunlardır:
Anesteziye karşı istenmeyen tepki
Hematom veya seroma (deri altında biriken kanın çıkarılmasını gerektirebilir)
Enfeksiyon ve kanama
His değişikliği
Ameliyat izleri
Alerjik reaksiyonlar
Alt bölgelerdeki yapıların zarar görmesi
İlave işlemler gerektirebilecek tatmin edici olmayan sonuçlar.

 

İletişim Numaralarımız : 0538 039 41 84
Whatsapp Hattımız : 0533 200 23 44
İletişim Formlarımız
Mailimiz : info@drahmetarslan.com
Sosyal Medya Kanallarımız
veya
Bizleri ziyaret ederek

sorularınızı sorabilirsiniz..

Sağlık Dolu Günler Dileriz,

OP.DR Ahmet Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Hoşgeldiniz, Size Göz Kapağınız Konusunda Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by