SAÇ EKİMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

GÖZ KAPAĞI AMELİYATI NASIL YAPILIR?
26 Temmuz 2018
Burun Estetiği Ameliyatı | Malatya Elazığ ve Çevre İller
14 Ağustos 2018

Saç Ekimi Sorunu ve Nedenleri?

Saç onarımı yada Saç yenileme cerrahisi olarak da bilinmektedir. Artık saç dökülmesi çağımızın artan sorunlarından birisi haline gelmiş bulunmaktadır. Saç ekimi sorunları saç dökülmesi , alopesi , stres , hastalık , bazı tıbbi tedaviler ve kalıtımsal nedenlerden dolayı hem erkekleri hem de kadınları bir çok şekilde etkileyen herkesin ortak bir sorunu olarak giderek büyümektedir.Saç ekimi faktörlerinden bazıları çoğu zaman geçici yada iyileştirilebilir olduğu halde birçok kişi gereksiz yere özgüven kaybı yaşamakta bununla birlikte psikolojik olarak etkilenmektedir. Malatya’da Saç Ekimi Cerrahisi ile Op.Dr. Ahmet Arslan yönetiminde erkeklere ve kadınlara saç ekimi , kellik veya saç seyrelmesi gibi sorunlarda çözümler sunularak yardımcı olunmaktadır.

Ne Zaman Saç Ekimine Karar Vermek Gerekir?

Eğer bunlardan herhangi birisini söylüyor yada yaşıyorsanız saç ekimine karar vermenizin vakti gelmiş olabilir ;
Saçımda azalma , seyrelme var
demeye başladığınızda , saçınızın tamamen veya belirli kısımlarında seyrelme , kellik , aşırı saç dökülmesi oluştuğunda , saç çizgilerinin gerilemesi başladığında ve kişinin çevresel nedenlerden yada kalıtımsal nedenlerden dolayı özel durumlar neticesinde oluşan saç dökülmeleri hızlı / ani bir şekilde ortaya çıkmışsa malatya saç ekimi kliniğimizde gerekli muayeneler ve kontrollerden sonra saç ekimi sorunu için gelen kişinin saç ekimine karar verme süreci alınan ortak ve doğru kararlar ile başlamaktadır.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekiminde nelere dikkat edilmeli:

 • Öncelikle kişinin saç ekimi ihtiyacı gerçekten var mı? Doğru bir şekilde bu durum belirlenmelidir.
 • ” Saç ekimini Malatya’da nerede yaptırmalıyım? ” Sorusu dikkat edilmesi gereken en önemli maddeler arasında yer almaktadır. Çünkü saç ekimi yapılırken nelere dikkat edilir neler yapmak gerekir gibi soruların yanıtlarını bilmeden bu işlemleri hızlıca yapmaya çalışan yerler yüzünden kişiler çok ciddi sağlık ve maddi kayıplar yaşayabilmektedir. (Malatya Saç Ekimi Kliniğimizde bizim için en önemli husus hastanın sağlığı ve güvenliğidir.)
 • Malatya’da Saç Ekimi için nereye gitmeliyim? Sorusundan sonra Malatya’da Saç Ekimi Doktoru sorusu ile karşı karşıya kalmaktayız. Çünkü her zaman iyi bir saç ekimi kliniği bulduğunuzda orada iyi bir saç ekimi doktoru bulamayabiliyorsunuz. Doktorunuzun saç ekimi konusunda yeterli eğitim , bilgi , donanım ve en önemlisi tecrübesinin olması gerekmektedir.
 • Saç Ekimi yaptıracağınız kliniğin gerekli tüm hijyen ve temizlik kurallarına uygun olması da dikkat edilmesi gereken olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.
 • Sizinle gerçekten ilgilenen güler yüzlü ve profesyonel şekilde çalışan bir ekibe sahip klinik bulmak tahmin ettiğinizden çok daha zor olabilir.
 • Bu sebeplerden dolayı hastalarına işlem öncesi ve sonrası her iki durumda da değer veren ilgi gösteren yerler seçilmelidir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekiminin avantajları ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Öncelikle kişi saç ekimi yaptırdıktan sonra daha genç bir görünüme kavuşur.
 • Genç bir görünüme kavuşan kişi kendisini çok daha iyi hissedeceği için psikolojik olarak mutlu olmaktadır.
 • Bu durum kendisine özgüven katmaktadır.
 • Eğer saç ekimi öncesinde postiş , peruk vb. yapay saç görünümü ile ilgili bir şeyler kullanıyorsa bu ihtiyacı ortadan kalkar veya çok azalır.
 • Saç dökülmesi için kalıcı çözüm saç ekimidir.
Malatya ve çevre illerde saç ekimi nerede yapılır?

Malatya’da Saç Ekimi Nerede Yapılır? – Op.Dr. Ahmet Arslan

Saç Ekiminin Dezavantajları Nelerdir?

Saç ekiminin dezavantajları da şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Kişinin saç oluşumu kendisiyle de bağlantılı olarak bazı zamanlar aylar sürebilmektedir.
 • Bir (1) yıldan iki (2) yıla yayılan birden fazla seans gerekebilmektedir.
 • Saç ekimi orijinal saç sıklığından daha az ve seyrek olacaktır.

Saç Ekimi Yaptırabilir Miyim? Saç Ekimi İçin Doğru Aday Mıyım?

Saç ekimi için doğru bir aday mıyım? Bende saç ekimi yaptırmak istiyorum , yaptırabilir miyim?

Saç ekimine uygun muyum yada saç ekimi yaptırabilir miyim sorularınızın en doğru yanıtlarını almak için Malatya Saç Ekimi Kliniğimizde Op.Dr. Ahmet Arslan ile görüşebilirsiniz. Saç ekimi işlemi için uygun olup olmadığınız ve saç ekimi sonrasında neler yapılıp yapılmayacağı , saç ekimi işlemleri kaç saat sürer , Malatya’da saç ekimi fiyatları maliyetleri ve daha bir çok sorunuzun cevabını rahatlıkla bulabileceğiniz kliniğimizde sizlere 12 yıldan fazla süre ile kesintisiz ve giderek çoğalan mutluluklarla hizmet vermeye devam etmekteyiz..

Saç Ekimi İçin Doğru Aday Mıyım;

 • Erkek veya kadın tipi kellik ve saç seyrelmesi şikayetiniz varsa,
 • Saç kaybınız ilaç, stres veya tıbbi tedavi nedenli değilse,
 • Saç kaybınız kalıcı ise ve cerrahi dışı yöntemlerle tedavi edilemiyorsa,
 • Saç nakli için kullanılabilir yeterli saç kökünüz varsa,
 • Saç uzama sorununuz yoksa,
 • Tedavinin birkaç aydan birkaç seneye kadar yayılabileceğinin farkındaysanız
 • Eğer genel sağlık durumunuz iyi, olumlu bir tutum ve gerçekçi beklentileriniz varsa, büyük bir olasılıkla saç ekimi için doğru adaysınız.
Elazığ ve çevre illerde nerede saç ekimi yapılıyor?

Malatya Saç Ekimi Klinikleri – Op. Dr. Ahmet Arslan


Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Malatya’da saç ekimi / saç nakli kliniğimizde kullanılan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Kelleşme veya saç incelmesi görünen alana göre bunun yanında nasıl bir görünüm istediğinize bağlı olarak saç ekimi işlemi değişmektedir. Fakat her durumda saç kökleri, vücudunuzda bir alandan alınarak diğer alana taşınır yada kelleşmenin görüldüğü alana nakledilir. Donör bölgesi olarak adlandırılan bölge genellikle ense kısmındaki saçlı alan olmaktadır.
Hem donör alanı hem de işlemin yapılacağı alıcı alan için lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu nedenle oral veya sedasyon eklenmiştir. Genel anestezi nadiren önerilmektedir.

Kafa derisinin bütünlüğünü korumak ve bu işlemde çok önemli olan, travmaları en aza indirmek oldukça zorlayıcı işlerdir. Bir flep olarak nakledilecek veya aktarılacak olan saç miktarına bağlı olarak saç ekimi süresi iki (2) ila sekiz (8) saat sürmektedir.

Saç Ekiminde Seçeneklerim Nelerdir?

Saç Ekiminde Seçeneklerim nelerdir?

Saçınızın kalitesi , tipi ve kaybettiğiniz saç miktarı, estetik cerrahınız açısından saç aşılama için nakledilmek üzere nereden ne kadar saç alınması gerektiğini tespit etmesini sağlayan faktörlerdir.
Saç ekiminde günümüzde en iyi en popüler teknik olan, iz bırakmayan FUE yöntemi bizim kliniklerimizde saç ekimi için en çok tercih ettiğimiz ve kullandığımız yöntemdir. FUE yönteminde saç kökleri tek tek alınarak eksik olan bölgelere ekilir.

FUT yönteminde enseden saç içeren bir deri hattı çıkarılmaktadır. Saç ekimine / nakline aday olan kişilerin, verici alan olarak kullanılmak üzere kafalarının arka ve yan taraflarında sağlıklı saçları olmalıdır. Unutulmamalıdır ki saç rengi , saçın kalınlığı , sertlik derecesi , gür olması gibi diğer faktörler de yapılacak saç ekiminin sonuçlarını etkileyen en önemli faktörlerdendir.

Hangi yöntemin daha uygun olacağına hastamızın saç ve kafa derisi analizinden sonra hastamızın öncelikleri göze alınarak yine hastamızla ortak bir şekilde karar verilmektedir. Genellikle saç ekiminde en çok tercih edilen yöntem iz bırakmayan FUE yöntemi olsa da bazı durumlarda FUT yönteminin de kullanılması gerekebilmektedir. Saç ekimi sadece kellik için değil seyrelmiş bölgelerde saç yoğunluğunu arttırmak için de uygulanabilmektedir.

Kel alanı kapatmak için saç derisi o bölgeye doğru itilir. Eğer daha fazla saça ihtiyaç varsa , saç ekimi veya flap operasyonu kalan alanı kapatmak üzere gerçekleştirilmektedir.

Saç Ekimi İşlemi İçin Nasıl Hazırlanmam Gerekir?

Malatya Saç Ekimi Kliniğimizde size sorabileceğiniz tüm sorularla ilgili cevaplar içeren ameliyat öncesi / sonrası talimatları verilecektir. Ayrıntılı tıbbi geçmişinizi alacak ve ameliyat için uygun olup olmadığınızı tespit etmek için fiziksel bir muayene gerçekleştirilecektir.

İşleminize başlamadan önce sizden istenebilecek olanlar:
Daha iyi bir iyileşme süreci için sigarayı bırakmanız ,
Aşırı kanamaya neden olabilecek aspirin, bazı anti-inflamatuar ilaçlar ile bazı bitkisel ilaçları almaktan kaçınmanız,
Normal veya antibakteriyel bir sabunla duş yapmanız yada saçlarınızı yıkamanız,

istenebilmektedir.

Yapılacak olan ameliyatın cinsine bakılmaksızın, saç ekiminde güvenli iyileşme süreci için tedaviden önce ve sonra hidrasyon çok önemlidir.
Saç ektirme işlemi genellikle ayakta tedavi şeklinde yapılır, doktorunuzun belirteceği gibi ameliyattan sonra sizi eve götürecek ve en azından ameliyat sonrası ilk gece sizinle kalacak birisinin bulunması gerekmektedir.

Saç Ekimi Günü Neler Bekleyebilirim?

Saç ekimi cerrahisi gününde ne bekleyebilirim?
Ameliyatınız muhtemelen ayakta tedavi uygulanan akredite bir hastanede yada ofis bazlı bir ameliyathanede gerçekleştirilebilir. Saç ekimi ameliyatı süresi çoğunlukla iki (2) ile sekiz (8) saat arasında tamamlanır. Bu süre size yaklaşık olarak ameliyat öncesinde bildirilmektedir. Ayrıca nasıl hazırlanıp ameliyat sonrası ne bekleyebileceğinize dair talimatlar da alacaksınız.

Saç Ekimi Ameliyatı Talimatları

Donör alan(lar)ı, cerrahın saç greftlerine erişebileceği ve bunları alabileceği şekilde kesilmiş olacaktır.
Tüm kafa, enfeksiyonu önlemek için şampuanlanıp temizlenecektir.
Ameliyat sırasında rahatınızın sağlanması için oral veya IV anestezi uygulanacaktır.
Kafa derisinin içine lokal anestezi uygulanacaktır.
Karar verdiğiniz yöntem, cerrahınızın saç köklerini nasıl alacağını ve deriye nasıl ekeceğini belirleyecektir.
Cerrahınız genellikle maksimum tutunum için greftlerde boşluklar bırakır.
Daha sonra, kafa derisi temizlenir ve gazlı bezle sarılır.
İyileşmenize yardımcı olması için baskı bandajı (pansuman) takabilirsiniz.
Acil müdahale gerektiren bir durumunuz olmadığı konusunda siz ve plastik cerrahınız mutabık kalırsa, ameliyat gününde taburcu olabilirsiniz.

Tamamlayıcı Tedavi ve İyileşme

Saç ekimi işlemi sonrasında sizinle normal iş ve aktivite seviyenize ne zaman geri dönebileceğiniz hakkında görüşerek bilgiler vereceğiz. Ameliyat sonrasında, siz ve refakatçiniz, aşağıdaki bilgileri de içeren saç ekimi ameliyat sonrası bakım hakkında ayrıntılı talimatlar alacaksınız:

Saç Ekimi Ameliyatı Sonrası:

En az iki (2) gün için kafa derinizi sarmanız için gereken bez, kumaş, vs verilecektir. Kafa deriniz oldukça hassas olacaktır, bu yüzden ameliyattan sonraki hafta almanız için ağrı kesici verilecektir. Ayrıca enfeksiyon olasılığını azaltmak için de antibiyotik verilecektir.

Ameliyattan sonra aşırı veya uzun süreli ağrı şikayetiniz varsa yada kızarıklık, şişlik gözlemliyorsanız ağrı, kızarıklık ve şişlik şikayetlerinizin normal olup olmadığını veya bir sorun belirtisi olup olmadığını öğrenmek için derhal bizi aramalısınız.

İyileşme Süreci:

Cerrahınızın verdiği hasta bakım talimatlarına harfiyen uymanız hayati önem taşımaktadır. Bazı hastalar uzun süre işe gitmemeyi göze almalarına rağmen, saç ektirmeden sonra genelde bir iki gün içinde işinize geri dönebilirsiniz. Bu, yaptığınız işin çeşidine bağlıdır. Kısa bir süre sonra (bazen ameliyattan hemen sonra) saç greftleri düşecek ve yaklaşık üç ay boyunca yeniden büyümeyecektir. Bu tamamen normal bir işlemdir ve yeni çıkan saç kendi yerinde büyüyecektir. Yeni çıkan saç daha dolgun ve doğal görünmelidir. İyileşme için geçecek olan sürenin kişiden kişiye değişebileceğini bilmek önemlidir.

Ne Kadar Süre Kalıcı Olacak?

Saç ekimi sonuçları ömür boyu kalıcıdır; bununla birlikte bazı hastalarda ameliyat sonrasında orijinal saç veya yeni çıkan saçta dökülme görülebilir ve istenen sonuca ulaşılamaz. Bu durumlarda ikinci bir ameliyat planlanması pek görülmez.

Saç ekiminde başarı oranı nelere bağlıdır?

Operasyonda saç ekiminin başarılı olabilmesi için ekilen saç köklerinin yerleştirildikleri bölgede hızlı bir şekilde kanlanması; yani “tutması” gerekmektedir. Doğru uygulama saç ekiminin başarı şansını yükseltmektedir. Doğal bir görünüm için saçların kel olan bölgelere doğru mesafede, doğru açıyla ve doğru yoğunlukta ekilmesi çok önem taşımaktadır. Hastanın ek bir rahatsızlığının olmaması, sigara kullanımına dikkat edilmesi ve operasyon sonrasında altı ay boyunca doktoru tarafından kendisine önerilen tedavilerini düzenli olarak uygulaması başarı oranını artırır.

En güzel ve sağlıklı sonuçların yanı sıra güvenliğiniz için, önceden belirlenen sürelerde ve bir değişiklik gördüğünüz herhangi bir zamanda kontrol muayeneleri için plastik cerrahınızın ofisine gitmeniz önemlidir. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz olduğunda doktorunuz ile temasa geçmekte tereddüt etmeyin.

Maliyetler:

Saç ekimi işleminin maliyeti doktordan doktora, bir coğrafi bölgeden diğerine ve uygulanan tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Sizlere her zaman en doğru yanıt muayine sonrası tam olarak ihtiyacınızın ve yöntemin belirlenmesinden sonra verilebileceğini unutmayınız.

Bunun yanı sıra saç ekimi işlemi isteğe bağlı bir işlem olduğu için sigorta kapsamında değildir. Malatya Saç Ekimi Kliniğimizde hastalarımıza mali olarak rahatlık sağlamaları açısından en doğru finansal planlar ile her zaman yardımcı olmaktayız.

Sınırlar ve Riskler

Saç ekimi işleminde nadiren belirgin komplikasyon görülür. Her yıl binlerce kişi başarılı işlem gerçekleştirmekte ve sonuçlardan memnun kalmaktadır. Size özel riskler konsültasyonunuz sırasında ele alınmaktadır. Tüm cerrahi işlemlerin bir ölçüde riski vardır. Bütün ameliyatlarda karşılaşılabilen olası komplikasyonlardan bazıları şunlardır:

– Anesteziye karşı istenmeyen tepki ,
– Hematom veya seroma (deri altında biriken kanın çıkarılmasını gerektirebilir) ,
– Enfeksiyon ve kanama ,
– His değişikliği ,
– Ameliyat izleri ,
– Alerjik reaksiyonlar ,
– Alt bölgelerdeki yapıların zarar görmesi ..

İlave işlemler gerektirebilecek tatmin edici olmayan sonuçlar: Saç ekimi işlemine dair diğer riskler aşağıda verilmiştir.
– Saç kökleri iltihaplanabilir veya enfekte olabilir.
– Bazı hastalarda “şok kayıp” olarak bilinen, ekilen tüm saçların birden dökülmesine neden olan bir olgu görülebilir.
– Bununla birlikte bu olgu oldukça nadirdir ve bu tür saç kaybı kalıcı olup genel olarak yeni çıkan saç kendi yerinde büyümektedir.

Malatya Elazığ Kalıcı Saç Ekimi Nerede Yapılıyor

Malatya Saç Ekimi

Saç ekimi , saç dökülmesi , saç ekimi fiyatları , saçlarınızda seyralme , kellik , belirli bölgelerde kellik , saç ekimi ameliyatı , saç ekimi tedavi süreci vb. bu ve bunun gibi tüm sorularınızı bizlere aşağıdaki iletişim kanallarımız üzerinden ulaştırabilir,

İletişim Numaralarımız : 0538 039 41 84
Whatsapp Hattımız : 0533 200 23 44
İletişim Formlarımız
Mailimiz : info@drahmetarslan.com
Sosyal Medya Kanallarımız
veya
Bizleri ziyaret ederek

sorularınızı sorabilirsiniz..

Sağlık Dolu Günler Dileriz,

OP.DR Ahmet Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Hoşgeldiniz, Size Saç Ekimi Konusunda Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by