JİNEKOMASTİ AMELİYATI

YAĞ ENJEKSİYONU
26 Temmuz 2018

Jinekomasti Tedavisi

Malatya’da , Elazığ’da , Van’da ve Çevre İllerde

Erkeklerde meme küçültme olarak da bilinir. Jinekomasti tedavisinin amacı, normalden büyük olan göğüslerinden utanan erkeklerde meme boyutunu küçültmektir. Küçültme yöntemleri liposuction, fazlalık göğüs dokusunun kesilerek alınması veya liposuction veya eksizyon yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır.

Jinekomasti Tedavisine Ne Zaman Karar Vermek Gerekir?

Topluluk içinde gömleğinizi çıkarmaya, yüzmeye, spor yapmaya veya bir spor salonunda egzersiz yapmaya isteksizseniz. Genel vücut oranlarınızı iyileştirmek istiyorsanız. Büyük göğüslerle ilgili psikolojik sorunlarınız varsa.
Medeni cesaretinizi arttırmak istiyorsanız.
Elazığ , Malatya veya çevre illerde jinekomasti erkekler için meme küçültme ameliyatı nerede yapılır?  En iyi jinekomasti doktoru nerededir? En güncel jinekomasti fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İletişim Numaralarımız : 0538 039 41 84
Whatsapp Hattımız : 0533 200 23 44
İletişim Formlarımız
Mailimiz : info@drahmetarslan.com

İlgili İşlemler

Malatya’da , Elazığ’da , Van’da ve çevre illerde jinekomasti ameliyatına karar veren erkekler ayrıca göğüs dışındaki bölgeler için liposuction, göğüs implantı, çene implantı ve saç ektirme de yaptırmaktadırlar.

Malatya,Elazığ,Van ve Çevre İller En İyi Jinekomasti Doktoru Nerede?

Jinekomasti Ameliyatının Avantajları

Elazığ,Malatya,Van veya çevre illerde jinekomasti ameliyatısonuç fiyat performansı en büyük avantajları arasındadır. Büyük illerde vereceğiniz yüksek ücretler ile alacağınız sonuç ve size gösterilen ilgi alaka sizi çoğu zaman çok büyük bir hayal kırıklığına uğratabilmektedir.

Giyinik veya çıplakken göğüs hatlarınızı sergilerken daha rahat hissedebilirsiniz. Medeni cesaretiniz artar. Kalıcı sonuçların tadını çıkarabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissetmenizin verdiği mutluluğun tarifi anlatılamayacak kadar büyüktür.

Jinekomasti Ameliyatının Dezavantajları

Yara izleri can sıkıcı olabilir. Nihai sonuçlardan tatmin olmayabilirsiniz. Bu ameliyatın ardından kilo almanız, ameliyat sonuçlarını tehlikeye atacaktır. Bu sebepten normalde etmiş olduğunuz dikkatten çok daha fazla bir dikkat ve gayret göstermek zorunda olacaksınız.

Jinekomasti işlemi hakkında karar verme aşamasındaysanız, yukarıda belirtilen avantaj ve dezavantajlar genel olarak yaşanılanlardır. Bunun yanında bu belirgin avantaj ile dezavantajlar kişilerde çeşitli değişiklikler gösterebilmektedir.

Aklınızdaki jinekomasti ameliyatı için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Malatya , Elazığ , Van ve çevre iller için size özel jinekomasti hizmeti vermekteyiz.

Jinekomasti Ameliyatı için uygun muyum?

Jinekomasti genelde herhangi bir ciddi sağlık sorununa neden olmaz; esasında etkileri oldukça nadir görülür. Bununla birlikte, jinekomastiye sebep olan bazı sağlık sorunlarının olması nedeniyle yapmanız gereken ilk şey, bu sorunları ortadan kaldırmak için aile hekiminize görünmek olmalıdır.

Göğüs bölgesindeki diyet ve egzersize dirençli yağ hem fiziksel hem de sosyal rahatsızlıklara neden olabilir. Sabit bir kiloda kalmak, iyileştirilmiş vücut hatlarınızın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Neden jinekomasti tedavisini isteyebileceğinize dair bazı ortak sebepler aşağıda verilmiştir:
-Göğüslerinizin boyut ve görünümünden memnun değilseniz.
-Göğüsleriniz yüzünden fiziksel rahatsızlık yaşamışsanız.
-Deriniz iyi derece esnekse.

Başarılı jinekomasti ameliyatında, fazlalık deriniz cerrahi yollarla alındıktan sonra derinizde yeteri kadar bir daralma meydana gelir. Eğer yaşınız elli veya üzerindeyse, derinizde ciddi güneş hasarı varsa, göğüslerinizde birçok deri çatlağı varsa veya gastrik bypass ameliyatı geçirmişseniz deriniz yeteri kadar esnek olmayabilir. Göğüslerinizi küçültmek için öncelikle diyet ve egzersizi denemişseniz. Aşırı kilolu değilseniz. Ameliyat yardımcı olacak olsa da sonuçlar bu durumda yeterince iyi olmayacaktır. Bu nedenle ameliyat öncesi on beş-yirmi kilo verilmesi faydalı olacaktır.

Esrar, steroid veya aşırı düzeyde alkol kullanmıyorsanız (bu maddelerin jinekomastiye yol açabileceği öne sürülmektedir).
Eğer genel sağlık durumunuz iyi, olumlu bir tutum ve gerçekçi beklentileriniz varsa, bu işlem için büyük olasılıkla iyi bir adaysınızdır!

Jinekomasti Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Jinekomasti ameliyatının amacı, erkek meme şeklini düzeltmek ve göğüs, göğüs ucu ve meme başı çevresindeki şekilde bozukluklarını gidermektir. Cerrahi seçenekler liposuction, eksizyon (dokunun cerrahi yollarla alınması) veya her iki yaklaşımın bir kombinasyonunu içerir. Glandüler meme dokusu, yağ dokusundan daha yoğun olup liposuction işlemine uygun değildir. Cerrahi tekniğin seçimi, ameliyat sonrasında fazlalık deri oluşumu olasılığına bağlıdır. Deri çekilmesi yaşlı hastalara göre genç hastalarda daha fazladır.

En yaygın yaklaşım Intra-areolar veya renkli kısımdaki meme başının üst yarısının çevresi boyunca uzanan webster kesisi yaklaşımıdır. Kesi uzunluğu anatominize bağlı olarak değişebilir. Ciddi jinekomasti durumunda, cilt rezeksiyonu (bir organ ya da yapının bir parçasının cerrahi olarak alınması) gerekli olabilir. Minimal invazif jinekomasti cerrahi işlemleri popülerlik kazanmıştır. “Çekme tekniğinde”, meme başı kenarında çok küçük bir kesi (yaklaşık 5 mm) yapılır. Ardından liposuction işlemi yapılır, meme başının üstündeki glandüler doku kesi yardımıyla çıkarılır. Bu işlemin en büyük avantajı, daha küçük kesilere gerek duyulmasıdır. Bu teknik iyi seçilmiş hastalarda kullanılır.
Ultrasonlu liposuction yada power asisted liposuction(PAL), jinekomasti düzeltme işleminin sonuçlarını iyileştirmiştir. Liposuction destekli meme küçültme işleminde daha az kan ihtiyacı, göğüs uçlarında daha az bozulma ve meme başında daha az tahribat görülür. Ayrıca bu teknikte ameliyat sonrası komplikasyonlar, açık cerrahi rezeksiyona göre daha az görülmektedir; bununla birlikte, liposuction destekli meme küçültme işlemi glandüler jinekomasti tedavisinde etkili değildir. Memedeki yağ ve glandüler bileşenleri ameliyattan önce değerlendirilmelidir. Sadece çok az sayıda hasta liposuction ile etkili biçimde tedavi edilebilir.

Jinekomasti Ameliyatı Seçenekleri Nelerdir?

Büyük göğüsler, göğüs dokusundan ziyade aşırı yağ dokusu nedeniyle görülebilir (yalancı jinekomasti) ve genellikle diyet ve egzersiz yardımıyla iyileştirilebilir. Jinekomastiyle ilişkili kabarık göğüs uçlarını tedavi etmek için muhtemelen glandüler eksizyon kullanılan göğüs küçültmeyle birlikte liposuctiona ihtiyacınız olacaktır. Jinekomasti ameliyatı düşünüyorsanız, öncelikle mutlaka kontrol ettirmelisiniz. Bu konuda bizleri çekinmeden diledğiniz zaman arayıp iletşimegeçebilirsiniz.

Jinekomasti ameliyatından sonra kesi ve izler nasıl görünecek?

Jinekomasti ameliyatından kaynaklanan yara izleri, meme dokusunun miktarı ve cilt elastikiyetine bağlı olarak değişir. Nispeten daha büyük göğüsleri olan hastalar, daha büyük yara izlerini göze almakta ve sonuçlardan da oldukça memnun kalmaktadırlar. Eğer sadece yağ olan küçük göğüsleriniz varsa, yara iziniz de küçük olacaktır (sadece liposuction kanülünün girmesine yetecek kadar büyük olacaktır).

Eğer kadın göğsü kadar büyük göğüsleriniz varsa, yara iziniz göğsün her iki tarafı boyunca uzanabilir, ancak cerrahınız bu izleri göğüs kıvrımında gizlemeye çalışacaktır. Sert göğüs dokusu varlığı durumunda, genelde meme başı altında bir yara izi kalır. Meme başları geniş ve ayrıca küçültülmeye ihtiyaç duyuyorsa, meme başının tüm çevresinde yara izi kalır. Liposuction tedavisi için görülmesi zor alanlara ve göğüs çevresine küçük kesiler yapılır.
Cerrahi eksizyon gerekiyorsa, kesi genellikle meme başı altında yapılır.

Malatya Elazığ En Güncel Jinekomasti Fiyatları için

Jinekomasti işlemi için nasıl hazırlanmam gerekir?

Cerrahınız ameliyattan önce soracağınız soruları yanıtlayacak, preoperatif talimatlar verecek, tıbbi geçmişinizi ayrıntılı bir biçimde inceleyecek ve ameliyata uygunluğunuzu belirlemek için fiziksel muayene yapacaktır. Eğer 45 yaşından büyükseniz veya kalp rahatsızlığınız varsa, ameliyattan önce EKG çektirmeniz gerekir. Özellikle kalp hastalığınız, düşük kan sayımı veya diğer tıbbi sorunlarınız varsa dahiliye doktorundan veya uzman doktora da muayene olmalısınız. Anemi hastalığınız varsa liposuction yaptıramazsınız. Cerrahınız kilo kontrolü veya hayat tarzınızı değiştirmenizi önermişse, en iyi sonuçlara ulaşabilmek için elinizden geleni yapınız. Uygulanacak olan ameliyatın tipi ne olursa olsun, güvenli bir biçimde iyileşmek ve kritik sonuçlardan kaçınmak için jinekomasti ameliyatı öncesi ve sonrasında hidrasyon çok yüksek önem taşımaktadır.

Ameliyattan önce cerrahınız muhtemelen aşağıdakileri yapmanızı veya yapmamanızı isteyecektir:
-Ameliyattan önceki iki hafta boyunca güneşlenmekten kaçının.
-Göğüs bölgesi derinizi bronzlaştırmanız yara izlerinin kalıcı olması riskini arttırabilir.
-Nikotin iyileşme sürecini geciktirebileceği veya kötü etkileyebileceği için en azından ameliyattan önceki dört hafta boyunca sigara ve nikotin, tüm nikotin bandı ve nikotin içeren ürünleri kullanmayı bırakmanız gerekir.
-Ameliyattan iki hafta önce kanamayı arttırabilecek tüm aspirin içeren ürünleri (Ibuprofen, E vitamini ve, yeşil çay, Gingko ve sarımsak gibi bitkisel katkı içeren ilaçları kullanmayı bırakın.
-Günde bir adet multivitamin alabilirsiniz.

Yapılacak olan ameliyatın cinsine bakılmaksızın, güvenli bir iyileşme süreci için tedaviden önce ve sonra hidrasyon çok önemlidir. Ameliyattan önceki haftada göğüs bölgesinde herhangi bir hastalığınız, deri enfeksiyonunuz veya başka bir rahatsızlığınız olursa doktorunuzu mutlaka bilgilendiriniz. İstenen tüm laboratuvar sonuçlarını ve doktor görüşlerini teslim ettiğinizden emin olun. Yoğun bir işte çalışıyorsanız işinizden iki hafta izin alın. Jinekomasti genelde ayakta tedavi bazlı uygulanır. Ameliyat sonrası sizi eve götürecek ve ilk gece sizinle kalacak birini ayarladığınızdan emin olunuz. Böyle bir kişi yoksa, bu durumu önceden cerrahınıza bildirin ve hastanede ya da bakım tesisinde kalmanız için gereken işlemleri yaptırın. Doktorunuz önceden cerrahi göğüs kompresyon giysisi giymenizi ve ameliyata getirmenizi önerecektir. Doktorunuz tarafından belirlenen bir süre için, ameliyat sonrasında tişört üzerine giymeniz gerekecektir.

Ayrıca ameliyattan sonraki ilk dört haftada giymek için rahat gömlekler alın. Bunların büyük olması gerekmez, sadece rahat olmaları yeterlidir. Ameliyattan önce bütün işlerinizi halledin, böylece iyileşme sırasında endişe etmenizi gerektirecek bir şey kalmasın. Ameliyattan sonraki birkaç hafta boyunca ağır kaldırmanız ve ağır işler yapmanız yasaktır. Göğüs kıllarınızı düzenli olarak alıyorsanız, ameliyattan önce iki hafta ve ameliyattan sonra altı hafta boyunca bu yapmaktan kaçının. İyileşme süreciniz boyunca oyalanmak için birçok kitap ve film hazırlayın.
Tuvalet malzemeleri (sabun/diş macunu/kolonya gibi) ve kolay hazırlanan yemek ve atıştırmalıkları kolay ulaşılır yerlere koyunuz. Yatağınızın başucunda reçetesiz antasitler dahil olmak üzere içecek ve ilaçlar bulundurunuz.

Jinekomasti ameliyatı gününde ne bekleyebilirim?

Jinekomasti ameliyatınız ayakta tedavi uygulanan akredite bir hastanede veya ofis bazlı bir ameliyathanede gerçekleştirilebilir. Jinekomasti işlemlerinin çoğu bir ila iki saatte tamamlanır, ancak daha da uzun sürebilir.
Ameliyat sırasında rahat etmeniz için ilaç verilir. Jinekomasti işlemi sırasında genelde genel anestezi yapılır, ancak bazı durumlarda lokal anestezi ve intravenöz sedasyon da istenebilir. Ameliyat sırasında emniyetiniz için, kalp, kan basıncı ve kanınızdaki oksijen dolaşımının takip ve kontrol edilmesi için birçok monitör kullanılır. Ameliyat sonrasında yakından izleneceğiniz bir müşahede alanına alınacaksınız. Ameliyat gününde bol ve rahat kıyafetler giyin. Bunlar giyip çıkarırken sizi zorlamaz, ameliyat bölgelerine zarar vermez. Önceden kompresyon giysilerinizi kontrol edin ve ameliyat gününde yanınızda getirin. Acil müdahale gerektiren bir durumunuz olmadığı konusunda siz ve plastik cerrahınız mutabık kalırsa, ameliyat gününde taburcu edilebilirsiniz.

Jinekomasti ameliyatından hemen sonra;
Genellikle bandajlarla sarılır ve tampon amaçlı giysi giyersiniz, ayrıca birkaç cerrahi dren yerleştirilmiş olur.
Ameliyattan sonraki ilk üç gün iyileşme süreciniz için kritik önemdedir. Evde dinlenmeniz gerekmektedir. Ancak sürekli yatakta olmanız gerekmez, oturabilir, televizyon seyredebilir, mutfakta veya oturma odasında yemek yiyebilirsiniz. Bilek ve dirseğinizi hareket ettirebilirsiniz, ancak ilk birkaç günde zorlayıcı hareketler yapmamanız gerekir. Kolunuzu yanlara doğru hareket ettirebilirsiniz, ancak dikey olarak yukarı doğru kaldırmamanız gerekir.

Anestezinin etkisi geçince biraz ağrınız olabilir. Eğer ağrılar dayanılmayacak gibiyse ve geçmiyorsa derhal doktorunuzla iletişime geçin. Ameliyat sonrasında ayrıca kızarıklık ve şişlik olacaktır. Bazı durumlarda şişliklerin geçmesi haftalar veya aylar sürebilir. Ağrı, kızarıklık ve şişlik şikayetlerinizin normal veya bir sorun belirtisi olup olmadığını anlamak için doktorunuzla iletişime geçin.

Jinekomasti Ameliyatı İyileşme Süresi

Jinekomasti ameliyatından sonraki iyileşme süresi , durumunuzun ciddiyetine ve yapılan işlemlere göre değişmektedir. Liposuction ve meme dokusu eksizyonunun kombinasyonu uygulana ortalama bir hasta, genellikle ameliyattan bir hafta sonra işine geri dönebilmektedir. Jinekomasti ameliyatındaki iyileşme süreci genelde rahattır.

Cerrahınızı verdiği hasta bakım talimatlarına harfiyen uymanız hayati önem taşımaktadır.

Bunlar, yerleştirilmişse dren bakımı, verilen bir antibiyotiğin kullanımı ve yapacağınız bir aktivitenin güvenli olup olmadığı ile ilgili bilgileri içerecektir. Cerrahınız ayrıca yaşayacağınız normal semptomlarla ve potansiyel komplikasyon belirtileriyle ilgili ayrıntılı talimatlar da verecektir. İyileşme sürecinin uzunluğunun her birey için değişkenlik gösterdiğinin bilinmesi önemlidir. Ağrı toleransı kişiden kişiye değişir. Birçok kişi için orta şiddette ağrı kabul edilebilirdir. Kapsamlı liposuction yapıldığında bir günlük egzersize denk ağrınız olabilir. Ağrı kesici verilebilir, ancak çoğu hastanın Tylenol’den güçlü bir ilaca ihtiyacı olmamaktadır. Yaraya Neosporin veya diğer antibiyotik merhemler uygulamanız istenebilir. Yaklaşık altı hafta boyunca morluk ve şişlikleriniz azalana kadar doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının.

Güneş ışınları şişliklerin kalıcılıklarını uzatır ve kalıcı renk bozukluğuna neden olabilir. Erken dönemlerde güneşe maruz kalmak, daha sonraları giderek belirginleşen yara izlerine neden olabilir. Ameliyat sonrası şişme ve morarma normaldir. Asgariden azamiye, çeşitli derecelerde şişme görülebilir. Meme alanıyla sınırlı veya göğüs veya karın bölgesine yayılmış halde olabilir. Morarma, kırmızı, siyah, mavi, mor veya bu renklerin karışımı renkte olabilir. İlk üç dört günde yoğunluğu artacak, sonrasında azalacak ve bir hafta sonra sarımsı hale gelerek kaybolacaktır. Renk değişiklikleri ise genelde iki üç hafta içinde kaybolacaktır. Birçok ameliyatta olduğu gibi, ameliyat yarasının etrafındaki alanda his kaybı olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durum genelde, belirgin ölçüde liposuction yapılan büyük erkek göğsü şikayeti olan hastalarda görülür. Birçok erkek geçici his kaybını önemsiz bulur. His kaybı çoğunlukla bir yıl içerisinde ortadan kalkar. Azalmış elastiklik şikayeti olan bazı hastalarda (genelde yaşlı hastalar), ameliyat sonrasında daha iyi görülebilen fazlalık deri veya deri kırışıklığı görülebilir. Bu kırışıklıkların çoğu altı ila on iki ay kadar devam eder ve ardından belirgin bir biçimde kaybolur ve gevşek deri bölgeleri de genellikle sıkılaşır.
Erkek meme küçültme ameliyatı sonrasında, tüm meme başının kendiliğinden daralma olgusu görülür. Areola çapı orijinal boyutunun yüzde on ila elli kadar altına düşecektir. Bu genelde yüksek miktarda glandüler doku alındığı zaman ortaya çıkar. Sabırlı olun. Şişliklerin tamamen ortadan kalkması üç ay kadar sürebilir. Sonrasında nihai sonuçları görebilirsiniz.

Sonuçlarım Ne Kadar Süre Kalıcı Olacak?

Kilonuzun sabit olduğunu varsayarsak, jinekomasti ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Ancak ilaç ve anabolik steroid kullanımı nedeniyle şikayetleriniz tekrar edebilir.

Sınırlar ve Riskler; Jinekomasti işleminde nadiren belirgin komplikasyon görülür. Karşılaşabileceğiniz olası riskler konsültasyonunuz esnasında ele alınacaktır. Tüm cerrahi işlemlerin bir ölçüde riski vardır. Bütün ameliyatlarda karşılaşılabilen olası komplikasyonlardan bazıları şunlardır:
-Anesteziye karşı istenmeyen tepki
-Hematom veya seroma (deri altında biriken kanın çıkarılmasını gerektirebilir)
-Enfeksiyon ve kanama
-His değişikliği
-Ameliyat izleri
-Alerjik reaksiyonlar
-Alt bölgelerdeki yapıların zarar görmesi
-İlave işlemler gerektirebilecek tatmin edici olmayan sonuçlar

Jinekomastiye özel diğer riskler aşağıda verilmiştir:
Bacaklarda veya akciğerlerde kan pıhtılaşması. Kurul onaylı plastik cerrahınızın tavsiye ve önerilerine dikkat ederek, jinekomasti ameliyatından önce ve sonra belirli risklerin en aza indirilmesini sağlayabilirsiniz.

 

İletişim Numaralarımız : 0538 039 41 84
Whatsapp Hattımız : 0533 200 23 44
İletişim Formlarımız
Mailimiz : info@drahmetarslan.com
Sosyal Medya Kanallarımız
veya
Bizleri ziyaret ederek

sorularınızı sorabilirsiniz..

Sağlık Dolu Günler Dileriz,

OP.DR Ahmet Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Hoşgeldiniz, Size Jinekomasti Konusunda Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Powered by