Açık Rinoplasti (Açık Burun Estetiği)

Açık Rinoplasti (Açık Burun Estetiği)

Açık Rinoplasti özellikle burun ucunda ciddi deformasyon bulunan veya daha önce Burun Estetiği Ameliyatı olmuş kişilerde kullanılan cerrahi bir tedavi yöntemidir. Açık Rinoplasti sırasında burun içi perdedeki eğrilikler de tek seansta düzeltilebilir.
Açık Rinoplasti yöntemi ülkemizde ve dünyada en yaygın kullanılan Burun Estetiği tedavisidir. Bunun nedeni burun bölgesinde problemler yaşayan kişilerin burun ucunda da sıkıntı yaşaması ve ülkemizde insanların genetik yapısından kaynaklı burun içerisinde ciddi eğrilikler bulunmasıdır.

Açık Rinoplasti (Açık Burun Estetiği) sırasında iki burun deliği arasındaki cildin ortasından yatay bir kesi yapılarak işleme başlanır. Burun derisi bu şekilde kaldırılarak burun ucu ve burun sırtına direkt görüş imkanı sağlanır.

Açık Rinoplasti ile yapılan operasyonlarda sorun yaşanan bölgelere kıkırdak destekleri yerleştirilip dikişler ile sabitlenir. Burun içi perde düzeltilir. Açık yöntemde sabitleme ve simetriyi koruma işlemi daha güçlü olmaktadır.

Açık yöntemle yapılan Burun Estetiği Ameliyatı sonrası burnun şekil değiştirmesi, burun ucunun düşmesi ve burun içi perdenin kayması gibi riskler minimuma indirilir.

Açık Rinoplasti uygulamasında burun uç kısmında yapılan kesiler uzman doktorlar tarafından doğru teknikle yapılması halinde 1 - 2 ay içerisinde fark edilemeyecek seviyede iyileşir.

TEDAVİ BİLGİLENDİRME