Meme Estetiği

Meme Revizyonu
Meme Estetiği

Meme Estetiği genellikle kadınlar tarafından talep edilen estetik cerrahi uygulamasıdır. Estetik alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapıldığında yüksek başarı oranına sahip olan Meme Estetiği uygulaması ile kişi istediği estetik göğüs görünümüne sahip olabilir.
Göğüsleri hayal ettiği gibi görünmeyen, daha dolgun ve dik göğüslere sahip olmak isteyen kişiler Göğüs Estetiği ile kolay bir şekilde arzu ettiği estetik görünüme kavuşabilir.
Meme Estetiği yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle bu alanda uzman, tecrübeli ve yaptığı başarılı tedavileri sunabilen estetik cerrahlara ulaşmaları gerekmektedir. 
Yaklaşık 15 yıllık tecrübesi, aldığı uzmanlık eğitimleri ve sahip olduğu uluslararası sertifikalar ile Uzman Dr. Ahmet ARSLAN estetik cerrahi alanında ve özellikle Meme Estetiği alt dalında yüzlerce başarılı uygulamaya imza atmıştır.
Zaman kaybetmeden Bize Ulaşarak randevu alabilir, uzman doktorumuz tarafından muayene edilerek sizin için en ideal göğüs yapısına sahip olmak için gereken tedavi planınızı oluşturabilirsiniz.


Meme Estetiği Nedir? 

Meme Estetiği günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler ile birlikte oldukça konforlu bir hale gelen ve özellikle kadınlar tarafından en fazla tercih edilen estetik tedavi yöntemidir.
Kadınlarda meme dokusu yaşlanma, doğum ve emzirme gibi süreçlere bağlı olarak şekil bozukluklarına uğrayabilir. Bunlar dışında insanların yaşadığı travmalara bağlı olarak meme bölgesinde deformasyonlar oluşabilir.
Ayrıca genetik yapıdan kaynaklı kadınların memeleri küçük veya büyük olabilir. Tüm bu durumlar kişinin fiziksel görünümünden rahatsız olmasına ve özgüven kaybı yaşamasına neden olmaktadır.
Uzman doktor tarafından yapılan Meme Estetiği Ameliyatı sonunda istediği görünüme sahip olan kişilerin özgüveni yükselirken yaşadığı psikolojik problemler de giderilmiş olur.
Meme Estetiği Operasyonu yapılırken kişinin istekleri çok dikkatli dinlenmelidir. Bu alanda tecrübe sahibi doktorlar kişinin hayal ettiği görünümü anlayarak uygulama sonrası oluşacak durumu hastayla paylaşırlar.
Göğüs Estetiği estetik cerrahi alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılmalıdır. Bu alanda uzman cerrahlar hastayı muayene ederken memenin şeklini ve kişinin vücut ölçülerini göz önünde bulundurarak en uygun olacak göğüs yapısını hastaya sunarlar.
Günümüzde en fazla talep edilen Meme Estetiği Ameliyatları arasında;
Meme Büyütme,
Meme Küçültme,
Meme Dikleştirme,
Meme Rekonstrüksiyonu,
bulunmaktadır.
Meme Estetiği uygulaması meme altında bulunan kıvrımdan yapılan kesi yoluyla yada meme areola çevresinden yapılan kesi ile yapılmaktadır. Bu ameliyatlar sayesinde göğüslere şekil vermek, büyütmek, küçültmek, dikleştirmek ve modellendirmek mümkün olmaktadır.
Küçük yada gelişmemiş memelerde meme implantları yuvarlak ve damla biçiminde tasarlanmaktadır. Farklı şekil ve hacim seçenekleri ile tasarlanan bu implantlar kullanılarak kişilerin istedikleri göğüs yapısı oluşturulmaktadır.


Meme Estetiği Ne Amaçla Yapılır? 

Meme Estetiği ile temel amaç kişinin göğüs yapısında rahatsız olduğu durumların giderilerek hayal ettiği vücut yapısına ve göğüs ölçülerine kavuşmasıdır.
Meme Estetiği uygulaması yapılmadan hastanın boyuna, kilosuna, yaşına ve vücut ölçülerine uygun olacak göğüs şekli 3 boyutlu cihazlarla tasarlanır.
Uzman doktorumuz tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrası yapılan Göğüs Estetiği operasyonu ile hastanın;
Meme asimetrisi düzeltilebilir,
Göğüslerinin hacmi artırılabilir,
Memelerin dış görüntüsü iyileştirilebilir,
Duruş bozuklukları giderilebilir,
Aşırı büyük memeler küçültülebilir,
Göğüslerinin büyüklüğünden kaynaklı boyun ve sırt ağrıları yaşayan kadınlarda yapılan Meme Estetiği ameliyatı sonunda boyuna ve omuzlara binen yük azalacağı için hastalarda boyunda rahatlama olur ve ağrılar giderilir.
Meme Estetiği kapsamında yapılan tüm bu değişiklikler sonrası hastanın arzu ettiği estetik göğüs görüntüsüne sahip olması amaçlanır.
Göğüs büyütme estetiği yağ enjeksiyonu ve meme implantları ile yapılmaktadır. Sadece yağ enjeksiyonu ile seçilmiş hastalarda göğüs büyütme yapılabileceği gibi implant konulan hastalara da aynı seansta yağ enjeksiyonu günümüzde sıkça uygulanmaktadır.
Onkoplastik cerrahi kapsamında değerlendirilen Göğüs Estetiği sayesinde gelişim sorunları, kilo kayıpları ve meme kanseri gibi nedenlerle yapısı bozulmuş göğüslerin eski haline getirilmesi amaçlanır.
Meme Estetiği sırasında hastanın fiziksel yapısına en uygun olacak tedavi planının oluşturulmasına çok dikkat edilir. Hastanın günlük hayatı, sigara kullanması, gebelik, doğum, emzirme gibi durumları olması operasyon sürecini direkt olarak etkiler.
Kısacası Göğüs Estetiği sırasında ana hedef hastanın ihtiyacına ve vücut yapısına en uygun olacak meme yapısının oluşturulmasıdır. Memeye şekil verilmesi ve hacim ayarlaması bu durum göz önünde bulundurularak yapılır.


En İyi Meme Estetiği Doktorları

Meme Estetiği olmaya karar veren kişilerin öncelikle yapmaları gereken bu alanda uzman doktor ve klinik araştırmasına başlamaktır.
Meme Estetiği operasyonu olacak kişilerin sağlık kuruluşlarında ve özellikle estetik cerrahlarda en çok dikkat ettikleri hususlar arasında;
Uygulama sonrası başarı oranı,
Tedavi tamamlandıktan sonra sunulan destek,
Operasyonu gerçekleştirecek hekimin tecrübesi,
Meme Estetiği ameliyatı sırasında kullanılacak teknik,
Uzman Doktorun sahip olduğu sertifikalar,
Hekimin Referansları ve operasyonu geçiren Hasta görüşleri,
bulunmaktadır.
Dr. Ahmet ARSLAN 2005 yılından itibaren ülkemizin birçok ilinden gelen hastalarına uyguladığı Meme Estetiği ameliyatları ile istedikleri görünüme ulaşmalarını sağlamıştır.
Estetik Cerrahi alanında 20 yıla yaklaşmış uzmanlığı ve tecrübesi ile hastaları dinleyerek istekleri doğrultusunda vücut yapılarına en uyumlu göğüslere sahip olmaları  için gerekli işlemleri başarıyla yerine getirmektedir.
Sizde meme yapınızdan hoşnut değilseniz veya vücut yapınızı daha estetik gösterecek ölçülerde göğüslere sahip olmak istiyorsanız Hemen Bize Ulaşıp randevu oluşturduktan sonra uzman estetik cerrahımız tarafından muayene edilebilirsiniz.


Meme Estetiği Kimlere Uygulanır?

Vücut gelişimini tamamlamış ve memelerinde yaşadıkları estetik sorunların çözümünde kararlı olan bireyler Meme Estetiği yaptırabilir.
Meme Estetiği alanında tecrübeli Estetik Cerrahları tarafından yapıldığı takdirde güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir. 18 yaşını geçmiş kadın veya erkek fark etmeksizin tüm bireylere yapılabilir.
Meme Estetiği yaptırmak için kliniğimize ulaşan;
Memesinin büyüklüğünden memnun olmayan,
Memesinde hacim ve form kaybı bulunan,
Memelerinin arasında simetri problemleri olan,
Memelerinin çok büyük olması nedeniyle sağlık sorunları yaşayan,
Kanser gibi ciddi rahatsızlıklar sonrası memesini kaybeden,
kişilerde uygulanarak hayal ettikleri göğüslere sahip olmaları sağlanmaktadır.
Göğüs Estetiği operasyonlarının; 
Gebelik döneminde olan kadınlar,
Bebeğini emzirmekte olan anneler,
Kilo vermeyi düşünen kişiler,
durumlarında olan hastalarda yapılması uygun görülmemektedir.
Özellikle bebeğini emziren annelerde Meme Estetiği sırasında kullanılan implant zararlı olmasa dahi emzirme dönemini olumsuz etkileyebileceği düşünülerek yapılması doğru bulunmamaktadır.


Meme Estetiği Türleri Nelerdir?

Meme Estetiği kişilerin göğüslerinin istedikleri estetik görünüme kavuşması için uygulanan tedavi yöntemidir. 
Hastanın ihtiyacına göre birçok farklı Meme Estetiği tekniği bulunmaktadır. Yaşanan problemlerin tedavisinde en sık başvurulan Göğüs Estetiği tedavi yöntemleri şunlardır;
Meme Büyütme Ameliyatı (Augmentasyon Mamoplasti) : Meme Büyütme gelişimsel sorunlarda, vücuda göre orantısız göğüsleri bulunan kadınlarda, doğum sonrası yaşanan problemlerde göğüs bölgesine hacim sağlamak için yapılır. Uygulama sırasında kullanılacak implantlar hastanın meme yapısına, göğüs kafesine, kilosuna ve vücut oranına bakılarak belirlenir. Estetik cerrahı tarafından yapılan muayene ve hastanın istekleri bir arada değerlendirilerek tedavi planı oluşturulur. Operasyon anında implant test edilerek en sağlıklı sonucu verecek uygulama yapılır.
Meme Küçültme Ameliyatı (Redüksiyon Mamoplasti) : Meme Küçültme gelişimsel faktörler, ilaç kullanımı, kilo alımı ve çeşitli tümörler nedeniyle göğüsleri orantısız büyüyen kişilerde uygulanan estetik tedavi yöntemidir. Memelerin çok fazla büyümesi duruş bozuklukları, sırt ve boyun ağrıları gibi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Bu operasyon ile meme dokusundaki yapı küçültülüp bölgede fazla olan yağ dokusu alınır. Kişinin daha sağlıklı ve estetik bir görünüme ulaşması sağlanır.
Meme Dikleştirme Ameliyatı (Mastopeksi) : Kadınlarda yaşlanma ile birlikte vücut elastik yapısını kaybetmeye başlar. Buna ek olarak hamilelik süreci, emzirme, hormonal değişimler ve kilo alıp verilmesi göğüslerde sarkmalar oluşmasına neden olur. Uzman Estetik Doktor tarafından ayakta gerçekleştirilen muayene sırasında hastanın meme ucundan meme kıvrımına kadar olan alan ölçülür. İşlem sırasında ise meme altına yerleştirilen protez ile Meme Dikleştirme uygulaması tamamlanır.
Jinekomasti : Erkeklerde genetik yapı kaynaklı olan sarkık memelerin küçültülmesi ve yok edilmesi uygulamasıdır. Bu problem geçirilen hastalıklar ve hormonal nedenler kaynaklı da olabilir. Erkeklerin meme çevresinde biriken yağ nedeniyle oluşan bu durum Jinekomasti ameliyatı ile bölgedeki fazla yağın alınarak istenilen görünümün ve sağlıklı yapının kazandırılması ile tamamlanır.


Meme Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatı olmadan önce uygulamayı gerçekleştirecek uzman estetik doktoru tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir.
Meme Estetiği Öncesi doktorunuz tarafından yapılan muayene sırasında varsa önceden geçirdiğiniz ameliyatları ve düzenli kullandığınız ilaçları bildirmeniz uygulamanın sağlıklı bir şekilde tamamlanması için çok önemlidir.
Operasyon öncesinde doktorunuz tarafından istenilen kan tahlilleri yaptırılır. Gerekli görülmesi halinde Estetik Cerrah tarafından farklı tahliller de istenebilir.
Göğüs Estetiği Öncesi yapılması istenilen tetkikler arasında ultrason ve mamografi de bulunmaktadır. Yapılan tüm bu tetkikleri muayene bulguları ile birlikte değerlendiren uzman doktor hastaya yapılacak işleme ve tedavi planına karar verir.
Meme Estetiği öncesi tedavi planı yapılırken hastanın yaşı, varsa kronik rahatsızlıkları, fiziksel yapısı ve meme bölgesinde ihtiyaç duyduğu müdahale miktarı göz önünde bulundurulur. 
Yapılan bu değerlendirmeler ve oluşturulan tedavi planı ile hastaya en uygun protez ve yerleştirme yöntemi belirlenmiş olur.
Bu süreçte uzman doktorumuz hastaya tüm süreci ve oluşacak sonucu anlatarak tekrar düşünmesi ve Meme Estetiği yaptırma konusunda %100 kararlı olması için süre verir.
Biz tetkikleri ve tedavi planını oluştururken hastalar da düşünecek zaman bulurlar. Göğüs Estetiği yaptırmak için kararlı olan ve bir anlık hevesle bu tedaviyi yaptırmadığı anlaşılan hastaya gerekli işlemler planlandığı şekilde uygulanır.


Meme Estetiği Ameliyatları

Meme Estetiği Ameliyatı kadın veya erkek fark etmeksizin göğüslerinden şikayetleri olan ve sağlık sorunları yaşayan tüm bireylere Estetik Cerrah tarafından uygulanabilen tedavi yöntemidir.
Genellikle kadınlar tarafından daha fazla talep edilen Meme Estetiği Ameliyatı farklı problemleri bulunan kişilerde farklı yöntemler ile uygulanarak yaşanan sorunların çözümlenmesi amaçlanır.
Kadınlarda memelerin normalden büyük olması veya küçük olması estetik ve sağlık problemlerine yol açar. Bunun dışında yaşlanma ya da farklı sebeplerle göğüslerde sarkma olması kadınlarda estetik problemlere yol açar.
Erkeklerde ise hormonal bozukluklar veya yaşanan rahatsızlıklar sonrası meme bölgesinde yağ birikmesi ile istenmeyen bir görünüm oluşabilir.
Kadın ve erkeklerde yaşanan tüm bu problemler Meme Estetiği Ameliyatları kapsamında;
Meme Büyütme Ameliyatı
Meme Küçültme Ameliyatı
Meme Dikleştirme Ameliyatı
Jinekomasti
hastanın ihtiyacına göre gereken operasyonlar uygulanarak tedavi edilmektedir.
Estetik Cerrahi alanında uzman doktorlar tarafından yapılması halinde oldukça konforlu ve güvenli tedavi yöntemleri olan Meme Estetiği Ameliyatı, bu alanda yetkinliği bulunmayan kişiler tarafından olumsuz koşullarda yapıldığı zaman hastanın sağlığı ciddi şekilde tehlikeye atılmış olur.
Estetik Cerrahi alanında 15 yıllık tecrübesi, gerçekleştirdiği yüzlerce başarılı operasyon, sahip olduğu yurt içi ve yurt dışı sertifikaları ile Uzman Doktor Ahmet ARSLAN tarafından muayene edilmek ve tedavi planı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...


Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme Estetiği Ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen, ortalama 2 saat süren estetik tedavi uygulamasıdır.
Meme Estetiği Ameliyatları öncesi ve sonrası ile birlikte ortalama 3 ila 4 saat sürmektedir. Operasyon sonrası hasta aynı gün veya 1 gün sonra taburcu edilebilir.
Meme Estetiği sırasında uygulamalar arasındaki en büyük farklılık kesi tekniğinden kaynaklanmaktadır. 
Uzman Doktor tarafından yapılan muayenede hastanın ihtiyacı olan Meme Estetiği Ameliyat türü belirlenirken, operasyonun uygulanacağı süreçte kesinin yapılacağı bölge de belirlenir. 
Göğüs Estetiği Ameliyatları sırasında en iyi sonuç meme altındaki doğal kıvrımlardan yapılan kesi ile protezin kasın altına yerleştirilmesi ile olmaktadır. Ayrıca bu şekilde operasyon sonrası olabilen minik izler de görünmez olacaktır.
Meme altı dışında meme ucundan ve koltuk altından yapılan kesi ile de Göğüs Estetiği Ameliyatı yapılmaktadır.
Meme Estetiği sonrası ilk haftayı hasta dinlenerek ve kontrollerini aksatmadan geçirmelidir. Bu süreç sonunda hasta sosyal hayatına dönmeye başlayabilir. 


Meme Estetiği İyileşme Süreci
Meme Estetiği iyileşme sürecinde operasyon sonrası ilk 6 saatte sıvı gıdalar tüketilmelidir. Hastalar genellikle aynı gün ya da bir sonraki gün taburcu edilebilirler.
İyileşme sürecinde tedaviyi uygulayan doktorun verdiği tavsiyelere harfiyen uyulması çok önemlidir. Enfeksiyon oluşma riskine karşı ilk hafta doktorunuz tarafından yazılan ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır.
Meme Estetiği Ameliyatı tamamlandıktan 4 gün sonra bandaj ve sargılar açılır. Hastanın bu süreçte aspirin gibi kan sulandırıcı maddeler kullanmasına izin verilmez.
Göğüs Estetiği Ameliyatı sırasında eriyen dikiş kullanıldıysa dikiş alma işlemi yapılmaz. Eğer normal dikiş ile uygulama gerçekleştirildiyse 2. hafta dikişler alınır.
2. haftanın dolmasıyla düzenli yürüyüşlere başlayan hasta 4. haftadan itibaren doktoru tarafından verilen egzersizleri uygular. Tüm bu hareketler iyileşme sürecinin başarıyla tamamlaması için yapılmaktadır.
Meme Estetiği tamamlandıktan sonra etkisini göstermeye başlayan bir tedavi yöntemidir. Hedeflenen göğüs yapısının %100 oturması ise 4 ila 6 ay arasında bir süre istemektedir.


Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı günümüzde en fazla talep edilen Meme Estetiği Ameliyatı olarak gösterilmektedir.
Kadınlara yönelik bir estetik tedavi yöntemi olan Meme Büyütme Ameliyatı ile göğüsleri vücuduna oranla küçük duran kadınların istedikleri göğüs büyüklüğüne ulaşması sağlanır. 
Meme Büyütme Ameliyatı sayesinde istediği meme boyutuna ulaşan kadınların kendilerini daha iyi hissetmeleri ve yaşadıkları özgüven problemlerinin giderilmesi sağlanır.
Alanında uzman bir estetik doktoru tarafından yapılan Meme Büyütme Ameliyatı sonrası gelişebilecek komplikasyonlar minimuma indirilirken hastanın istediği göğüs yapısına en yakın sonuca ulaşılması sağlanır.


Meme Büyütme Ameliyatı Yapılan Durumlar 

Meme Büyütme Ameliyatı kişinin sağlığını ve özgüvenini olumsuz etkileyecek boyutta göğüslere sahip olması halinde yapılması uygun görülen cerrahi operasyonlardır.
Meme Büyütme Ameliyatının çok tercih edildiği durumlar şunlardır;
Göğüslerin vücuda oranla küçük olması ve kadının bu durumdan rahatsızlık duyması,
Memelerin küçük olmasından kaynaklı özgüven eksikliğinin yaşanması ve bu durumun sosyal hayatı olumsuz etkilemesi,
Kadınlara ani kilo alma sonrası kilo kaybı yaşandığında bu durumun göğüslere olumsuz etkilerinin yok edilmesi,
Emzirme dönemi sonrası kadınlarda memelerin normalden daha küçük hale gelmesi ve bu durumun kadını rahatsız etmesi,
Kadınlarda iki meme arasında simetrik farklılıklar var ise küçük olan meme diğer memenin boyutuna getirilmek istendiğinde,
Hormonal rahatsızlıklar nedeniyle göğüsleri gelişim döneminde yeteri kadar büyümeyen kızlarda istenilen meme boyutuna ulaşılmak için,
Cinsiyet değişikliği düşünen bireylerde göğüslerin istenildiği boyuta getirilmesi sırasında,
Meme Büyütme Ameliyatı olacak kişilerin dikkat etmesi gereken hususlardan birisi de operasyon sonrası belirli bir süre hamile kalmamaları olmalıdır. Yakın tarihte hamilelik planı olan kişiler Meme Estetiği uygulamalarından uzak durmalıdır.


Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Meme Büyütme Ameliyatı hastanın meme dokusunun altına yerleştirilen silikon protezler ile yapılmaktadır. Hastanın göğüslerinin küçük olması dışında göğüs sarkmaları da mevcutsa aynı operasyonda göğüs dikleştirme işlemi de yapılabilir.  
Meme Büyütme Ameliyatı sırasında kullanılacak silikon protezin türü ve kesinin yapılacağı bölge operasyonu yapacak estetik cerrah tarafından belirlenir.   
Meme Büyütme Operasyonu sırasında kesi yapılabilecek alanlar memenin alt kıvrımı, koltuk altı ve meme ucu olabilir. Genellikle memenin alt kıvrımından kesi yapılması tercih edilmektedir.
Genel anestezi altında yapılan Meme Büyütme Ameliyatı sonrası elde edilen sonuç kalıcı olmaktadır. Uygulamayı yaptıran kişiler uzun yıllar sorunsuz şekilde kalacak göğüs görüntüsüne sahip olmaktadır. Kullanılan silikon protezler ömür boyu garanti altındadır.
Meme Büyütme Ameliyatı sonrası 2 ila 3 gün hastanede kontrol altında kalan hastalar bu süre sonunda taburcu edilirler.  
Meme Büyütme Ameliyatı sonrası hastanın 1 hafta dinlenmesi gerekir. Operasyon sonrası ilk 2 ay destekli sutyen kullanılması doğru olacaktır.
İlk ay sonunda iyileşme süreci büyük oranda tamamlanmaktadır. Yine de ilk 2 ila 3 ay ağrı kaldırılmamalıdır. Güneş ışınlarından uzak durulması da tedavinin başarılı sonuçları için doğru olacaktır.

 

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı genetik yapısı dolayısıyla göğüsleri vücuduna oranla fazla büyük olan kadınlarda uygulanan estetik tedavi yöntemidir.
Bu durum genetik yapı dışında hamilelik döneminde alınan kilolar ve emzirme döneminde göğüslerde yaşanan büyüme ile de yaşanabilir.
Kadınlarda memelerin vücuda oranla çok büyük olması estetik açıdan orantısız bir görünüm oluşturmakla birlikte sağlık açısından da zararlı olabilmektedir.
Göğüsleri çok büyük olan kadınlarda boyun ve sırt ağrıları görülmektedir. Meme Küçültme Ameliyatı yapılarak daha doğru ve sağlıklı boyuta getirilen memeler ile hastanın hayal ettiği görünüme ulaşılırken yaşadığı boyun ve sırt ağrıları yok edilmiş olur.


Meme Küçültme Ameliyatı Yapılan Durumlar

Meme Küçültme Ameliyatı hastanın sağlığını ve psikolojisini olumsuz yönde etkileyecek boyutta olan, vücudu ile orantısız memelere sahip olması durumunda tercih edilen estetik tedavi uygulamasıdır.
Meme Küçültme Ameliyatı yapılmasına karar verilen durumlar arasında;
Memelerin çok büyük olması ve vücut ile orantısız durması,
Memelerin çok sarkması ile boyun ve sırt ağrısına neden olması,
Aşırı meme büyüklüğü nedeniyle ciltte tahriş ve aşırı terleme oluşması,
Vücuduna uygun bedende kıyafet ve iç çamaşırı bulmanın zor olması,
bulunmaktadır.
Kadınlarda memelerin ciddi oranda büyük olması iskelet yapısını ve vücut anatomisini bozabilir. Şiddetli boyun ve sırt ağrılarına neden olabilir.
Bu problemi yaşayan kadınların mutlaka bir kliniğe ulaşarak uzman doktor tarafından muayene edilmeli, vücuduna en uygun yapıda olacak göğüs yapısı tespit edilerek Meme Küçültme operasyonu yapılmalıdır.


Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme Küçültme Ameliyatı genel anestezi altında yapılan operasyonlardır. Uygulama öncesi yapılan muayene ve tetkikler ışığında kişiye en uygun olacak göğüs yapısı belirlenmektedir.
Meme Küçültme Ameliyatı esnasında meme bölgesinde var olan fazla yağ dokusu alınarak kişiye uygun olacak göğüs boyutunun oluşması sağlanır. 
Ortalama 2 saat süren operasyon süresi memenin büyüklüğüne, bölgeden alınması gereken yağ dokusu miktarına ve hastanın genetik özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
Meme Küçültme Ameliyatı bu alanda uzman estetik cerrahları tarafından yapılması halinde hastanın fazla ağrısı olmamakla birlikte cildinde izler kalmayacaktır.
Uygulama sonunda istediği estetik görünüme ulaşan kadınların geçmişte yaşadığı boyun ve sırt ağrılarının da yok olduğu gözlenmektedir.


Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı yaşlanma veya farklı diğer nedenlerle göğüsleri sarkmış olan kadınlarda genç, diri ve dik bir göğüs yapısı oluşturmak için yapılan estetik uygulamadır.
Kadınlarda göğüsler vücut ölçülerini ve çekiciliği direkt olarak etkileyen yapılardır. Özellikle meme yapısı kadının güzelliğine ekstra bir boyut katmaktadır.
Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmelerle beraber profesyonel teknikler kullanılarak yapılan Meme Dikleştirme Ameliyatı kadınlar istedikleri ölçüde ve dik memelere sahip olmalarını sağlar. 
Göğüslerde zamanla oluşan sarkmalar yaş alma kaynaklı olabildiği gibi doğum, emzirme veya yaşanan farklı bir rahatsızlık nedeniyle de olabilmektedir.
Meme Dikleştirme Ameliyatı ile kadınlarda sarkık memeler yerini canlı, diri, genç ve dik görünümlü çekici göğüslere bırakır. Uygulama sonrası daha estetik bir duruşu olan ve canlı görülen göğüs yapısı oluşturulur.


Meme Dikleştirme Ameliyatı Yapılan Durumlar

Meme Dikleştirme Ameliyatı kadınların göğüs bölgesinde farklı sebeplerle oluşan sarkmaların giderilmesi için uygulanan estetik tedavi yöntemidir. 
Meme Dikleştirme Ameliyatı uygulanarak kadınların memelerinde oluşan deformasyonlar iyileştirilir. Meme Dikleştirme Ameliyatının en sık kullanıldığı durumlar şunlardır;
Kadınların memelerinde sarkmalar olması,
Aşırı kilo alıp verme sonunda oluşan sarkmaların giderilmesi,
Kadınların meme ölçüsü ve vücut ölçüsünün uyumsuz olması,
Emzirme dönemi sonrası göğüslerde sarkmalar görülmesi,
Meme bölgesindeki cilt yapısının elastik özelliğini kaybetmesi.
Meme Dikleştirme Ameliyatı sayesinde hastanın göğüsleri istenilen ölçülere getirilir. Operasyon Estetik Cerrahi alanında uzman bir doktor tarafından yapıldığı zaman ortaya doğal ve pürüzsüz göğüs yapısı çıkmaktadır.
Alanında tecrübeli doktorların yapması gereken bu ameliyatı olmayı planlayan kişilerin doktor tercihini araştırarak yapmaları kişisel sağlıkları ve tedavinin başarısı için çok önemlidir.
Estetik Cerrahi alanında uzun yıllardır tecrübe sahibi olan Uzman Dr. Ahmet ARSLAN eliyle Meme Dikleştirme Ameliyatı olabilir, güzel ve fit görünmeyle birlikte dekolte için eşsiz bir meme yapısına ulaşabilirsiniz.


Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Meme Dikleştirme Ameliyatı genel cerrahi altında yapılan bir uygulamadır. Operasyonun amacına göre farklı tedavi yöntemleri uygulanır.
Meme Dikleştirme Ameliyatı ile sarkık yapıdaki göğüsler dikleştirilerek meme dokusuna şekil verilebilir. Klinik şartlarında yapılan bu ameliyat öncesi meme röntgeni çekilerek bölgenin son durumu tespit edilir.
Ortalama 2 ila 3 saat süren Meme Dikleştirme Ameliyatı sonrası kadının süt bezlerine ve sinir sistemine hiçbir zarar verilmez. Bu nedenle Meme Dikleştirme Operasyonu büyük dikkat ve uzmanlık gerektiren bir uygulamadır.


Erkeklerde Meme Estetiği

Erkeklerde Meme Estetiği yani Jinekomasti hormon düzensizliği nedeniyle meme dokusunda normal büyümeler oluşması sonucu uygulanan tedavi yöntemidir.
Erkeklerde testosteron ve östrojen hormonlarının sağlıklı olarak salgılanmaması sonucunda meme bölgesinde yağlanma, sarkma ve normalden büyük görünme durumu oluşmaktadır.
Erkeklerde Meme Estetiği uygulaması hastanın ihtiyacına bağlı olarak bir ya da iki memeye yapılabilir. Bu problemin yaşanmasındaki en büyük sebep doğuştan veya ergenlik döneminde görülen hormon düzensizliğidir.


Erkeklerde Meme Estetiği Gerektiren Durumlar Nelerdir? 

Erkeklerde Meme Estetiği gerektiren durumlar genellikle testosteron hormonunun gerekli düzeyde salgılanmaması sonucu ortaya çıkmaktadır.
Erkeklerde meme bölgesinde normalden fazla büyüme olmasının nedenleri arasında;
Hormonal dengesizlik,
Alkol ve uyuşturucu kullanımı,
Sağlıksız yeme içme alışkanlıkları,
Bazı ilaçların kullanımı sonrası komplikasyon oluşması,
Farklı rahatsızlıklara bağlı meme bölgesinde oluşan olumsuz etki,
gösterilebilir.
Kadınlarda ve erkeklerde özellikle östrojen ve testosteron hormonları cinsiyet özelliklerini belirginleştirmektedir. Testosteron hormonu sayesinde vücut kıllanması, sesin kalınlaşması ve kas kütlesinin artması gibi erkeksi özellikler ortaya çıkmaktadır.
Östrojen hormonu ise göğüslerin büyümesi başta olmak üzere tüm kadınsı özelliklerin ortaya çıkmasına olanak tanır. Erkek bebeklerde doğum öncesi anne karnında iken fazla östrojen etkisi altında kalması halinde büyümüş memelerle doğma durumu oluşur.
Erkeklerde Meme Estetiği yani Jinekomasti uygulaması ile erkekleri rahatsız eden büyük göğüslerde fazla olan yağ dokusu alınarak ideal meme yapısına ulaşılması sağlanır.


Erkeklerde Meme Büyümesi Nasıl Önlenir? 

Erkeklerde Meme Estetiği yapılmasını gerektiren göğüs bölgesinde yağlanma ve meme büyümesi hormonal nedenler ve günlük yaşamdaki alışkanlıklar kaynaklı olmaktadır. 
Öncelikle kişilerin günlük rutinleri, yeme içme alışkanlıkları düzenlenerek bu problemin önüne geçilmeye çalışılır. Bununla birlikte doktor tavsiyesi ile hormonları düzenleyecek ilaçlar da kullanılarak bu problemin giderilmesi amaçlanır.
Erkeklerde Meme Büyümesine engel olmak için dikkat edilmesi gereken durumlar arasında şunlar bulunmaktadır;
Alkol ve sigaradan mümkün oldukça uzak durulmalıdır,
Uyuşturucu gibi yasaklı ve zararlı maddeler asla kullanılmamalıdır,
Doktor tarafından onaylanmayan ilaçlar alınmamalıdır,
Hekim tarafından tavsiye edilen hormon düzenleyici ilaçlar kullanılmalıdır.
Tüm bu konularda özen gösterilerek Erkeklerde Meme Estetiği ameliyatına gerek kalmadan problem çözülebilir. Eğer var olan sorunlar Jinekomasti ile tedavi edildiyse dahi yukarıdaki hususlara dikkat edilerek problemin tekrar etmesi engellenir.


Meme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme Estetiği Ameliyatı tamamlandıktan sonra hastanın sağlığı ve tedavinin başarısı için operasyonu gerçekleştiren Estetik Cerrahının tavsiyelerine harfiyen uyulması gerekir.
Meme Estetiği Sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar bulunmaktadır;
Ameliyat sonrası ilk 1 ila 2 gün görülebilecek ağrılar için doktorunuz tarafından kullanmanıza izin verilen ağrı kesici alınmalıdır. Doktorunuza haber vermeden herhangi bir ilaç almamalısınız.
Göğüs Estetiği sonrası ilk 6 saat sıvı gıdalarla beslenilmelidir. Katı gıda kullanımı için 1 ila 2 gün beklenmelidir.
Operasyon sonrası ilk hafta dinlenmeli ve kendinizi zorlamamalısınız. Bu süre sonunda işinize geri dönebilirsiniz.
Doktorunuz tarafından belirtilen süre boyunca (en az 1 hafta olmak üzere) sırt üstü uyumalısınız. Yüz üstü veya yan yatabilmeniz doktorunuzun onay vereceği zamana bağlıdır.
Meme Estetiği ameliyatı üzerinden 3 ila 4 gün geçtikten sonra uzun süre kalmamak ve çok sıcak olmamak kaydıyla duş alabilirsiniz.
Ameliyat sonrası ilk 2 ila 3 hafta memelerinizde hassasiyet olabilir. Gün içinde dikkatli olmalı ve göğüs bölgenizi darbelere karşı korumalısınız.
Uygulama sonrası ilk ay ütü yapmamalısınız.
Göğüs Estetiği Sonrası ilk ay cinsel ilişkiye girmemelisiniz.
Meme Estetiği ameliyatı sonrası 1 ay süre boyunca kollarınızla yukarılara uzanmamalısınız.
Operasyon sonrası 2 hafta tamamlandığında yürüyüş yapmaya başlayabilirsiniz. Lakin ciddi spor yapmak için ilk 2 ayın dolmasını beklemelisiniz.
Meme Estetiği Sonrası doktorunuz aksini belirtmedikçe sporcu sutyeni kullanmalısınız.
Meme Estetiği Sonrası ilk 2 hafta göğüsleriniz normalden büyük olabilir. Zaman içerisinde tedavi planında hedeflediğimiz yapıya bürünecektir.
Tedavi planında belirlenen meme görünümü 4 ila 6 ay içinde oluşacaktır. Doktorunuz tarafından belirlenen kontrol tarihlerini aksatmamanız iyileşme sürecini ve tedavi başarısını direkt olarak etkileyecektir.


Meme Estetiğinde Yaş Durumu 

Meme Estetiği uygulamalarında hastanın ihtiyacına bağlı olarak yaş sınırı değişmektedir. Örneğin Meme Büyütme Ameliyatı için kişinin 18 yaşını geçmesi beklenir. Önceki süreçte büyümenin kendiliğinden gerçekleşmesi takip edilir.
Meme Küçültme Ameliyatı ise daha küçük yaşlarda dahi yapılabilmektedir. Kızlarda 12 ila 13 yaşından itibaren meme gelişimi başlar. Vücuduna oranla çok büyük göğüslere sahip olan kızlarda 18 yaşının altında olsa dahi müdahale yapılabilir.
Öncelikle aşırı büyümeye yol açan hormonal problemler ilaç kullanımı ile giderilmeye çalışılır. Olumlu sonuç alınamaz ve rahatsız edecek derecede büyük memeler oluşursa operasyon ile meme bölgesinde fazla yağ dokusu alınarak normal boyuta getirilir.
Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı gibi Meme Estetiği uygulamalarında yaş kriterinden önce kişide görülen problem ve bu problemin müdahale edilmezse devam edip etmeyeceği göz önünde bulundurulur.


Kanser Sonrası Meme Estetiği

Maalesef günümüzde meme kanseri kadınlarda çok sık görülen bir kanser türüdür. Oluşma nedeni genellikle genetik geçiş olan bu kötü hastalık sonuncunda iyileşme görülse dahi meme dokusunun bir kısmı veya tamamı kaybedilebilir.
Meme Estetiği uygulamaları ile yaşanan bu organ kaybının fiziksel ve psikolojik etkileri başarılı bir tedavi süreci ile silinmektedir.
Kanser Sonrası Meme Estetiği uygulaması öncesinde uzman doktorumuz geçmiş tahlil ve tetkiklerinizi kontrol ederek hastalık sonrası meme dokusunun kalan bölümünün tamamen iyileştiğine kanaat getirir.
Hastanın vücudunda kalan sağlıklı meme dokusuna uygun tedavi planı ile eklenen protezler sonucunda kendisini iyi hissedeceği ve fiziksel olarak hiçbir eksiklik çekmeyeceği yeni bir göğüs oluşturulur.


Meme Estetiği Fiyatları

Meme Estetiği Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan uygulamalarda hastaya ön muayene yapılmadan kesin bir fiyat vermek mümkün değildir.
Meme Estetiği Fiyatları 2022 yılında birçok etmene bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu etmenler;
Hastanın genetik özellikleri ve yaşı,
Meme bölgesinde var olan problemin durumu,
Meme Estetiği sırasında uygulanacak tedavi tekniği,
Operasyonu yapacak uzmanın tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,
olarak ifade edebiliriz. 
Meme Estetiği yaptırmak için arayış içindeki kişilere tavsiyemiz klinikler ile iletişime geçmeleri ve geçmişte yaptıkları uygulamaları, işlemi yapacak uzmanın kişisel bilgilerini inceleyip bu çerçevede karar vermeleri olacaktır.
Meme Estetiği hakkında daha fazla bilgi almak, uzman doktorumuz tarafından muayene edilerek tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

 

Meme Estetiği Tedavi Süreci 

Meme Estetiği yaptırmak için kliniğimize ulaşan kişilerden en fazla aldığımız soruları ortalama bir vaka üzerinden sizler için kaleme aldık.
Aşağıda belirttiğimiz bilgiler kliniğimizde gerçekleştirilen yüzlerce Meme Estetiği Ameliyatı sonrası elde edilen verilerin ortalama bir hastaya referans olması için derlenmiş halidir.
Ortalama bir vaka için uygulanan Meme Estetiği Ameliyatı detayları şunlardır;
Ameliyatın Yapılması Gereken Yer : Klinik veya hastane gibi bir sağlık kuruluşunda gerekli ekipmana sahip steril ameliyathane ortamında yapılmalıdır.
Ameliyatı Gerçekleştiren Uzman : Estetik Cerrahi alanında uzmanlaşmış, uluslararası sertifikalara sahip ve tecrübeli bir doktor tarafından operasyonun yapılması hastanın sağlığı ve tedavinin başarısı için çok değerlidir.
Ameliyat Süresi : 1,5 ila 4 saat arası bir sürede işlemler tamamlanır. Meme Estetiği türleri arasında hangisinin ya da hangilerinin hastaya uygulanacağı süreyi değiştirmektedir. Burada en az ve en fazla süreleri belirtmekteyiz.
Ameliyat Sırasında Kullanılan Anestezi : Operasyonların neredeyse tamamı genel anestezi altında yapılmaktadır.
Ameliyat Sonrası Klinikte Yatış Süresi : Genellikle operasyon tamamlandıktan sonra aynı gün hastalar taburcu edilmektedir. Yapılan ameliyatın zorluğuna ve hastanın durumuna bağlı olarak 1 gün misafir ettiğimiz hastalarımız da olmaktadır.
Ameliyat Sonrası Ağrı : Meme Estetiği günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler ışığında çok ağrılı bir işlem olmaktan çıkmıştır. İlk 2 ila 3 gün çok az da olsa ağrılar görülebilir. Bu ağrılar doktorumuz tarafından kullanılması uygun görülen ağrı kesiciler alınarak dindirilebilir.
Ameliyat Sonrası Pansuman : Operasyon sonrası bandaj ve sargılar 4. gün ile 7. gün arasında çıkarılmaktadır. Bu süreci ameliyatı tamamlayan doktorumuz size net olarak iletecektir.
Ameliyat Sonrası Dikişler : Eriyen dikişler kullanılarak yapılan Meme Estetiği operasyonlarında dikiş alınmaz. Kendiliğinden eriyen dikişlerin kullanmadığı durumlarda ilk 2 hafta tamamlandığında dikişler alınmaktadır.
Ameliyat Sonrası Günlük Yaşama Dönüş : Hastalar operasyonun tamamlanmasıyla ilk hafta dinlendikten sonrasında günlük hayatına dönebilirler. Günlük rutinlerine ve işyerlerine dönüşleri için 1 hafta dinlenme yeterli olacaktır. 
Ameliyat Sonrası Spor : Hasta ilk hafta dinlendikten sonra günlük yürüyüşler yapabilir. İlk ay tamamlandığında göğüs bölgesine darbe almayacağı ağır olmayan sporları ortalama tempoda gerçekleştirebilir. Bölgeye temas riski olan sporlar içinse en az 2 ay beklenmesi doğru olacaktır.
Ameliyatın Etkisinin Görünme Süreci : Meme Estetiği Ameliyatı sonrası etkiler operasyon tamamlandığı an kendisini göstermeye başlar. Göğüsleri büyütmek, küçültmek veya dikleştirmek amaçları ile yapılan uygulama tamamlandığı an ciddi oranda değişim görünür. İlk 2 ayın tamamlanması ile birlikte %95 oranında istenilen görünüme kavuşan göğüs yapısı 1 yıllık süre sonunda tedavi planında belirlenen görünüm ile %100 uyumlu hale gelir.

 • Meme Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

  Meme Estetiği Ameliyatları uzman doktor tarafından doğru teknik kullanılarak yapıldığı takdirde İz Kalmaz... Günümüz teknolojisinin sağlık alanında yapılan uygulamalara olumlu etkilerinden birisi de operasyonlar sonunda iz kalmamasıdır.
  Meme Estetiği Ameliyatları genellikle meme altına yapılan kesi ile uygulanır. Bazı durumlarda meme başından aşağıya doğru uzanan düz ve ince bir kesi yapılabilir.
  Bu kesiden dolayı oluşan kırmızı düz bir çizgi halinde duran iz ilk 2 ila 3 ay sonunda kızarıklığın beyaza dönmesiyle tamamen kaybolur.

 • Ameliyatsız Meme Dikleştirme Başarılı Olur mu?

  Meme Dikleştirme Ameliyatı yerine bazı uzmanlar dolgu tedavilerini kullanmaktadır. Efektif olmayan ve başarılı sonuçlar vermeyen bu uygulama yerine Meme Dikleştirme Operasyonu olmanız halinde çok daha başarılı ve kalıcı sonuçlara sahip olabilirsiniz.

 • Meme Büyütme Kremleri İşe Yarar mı?

  Günümüzde Meme Büyütme konusunda sonuç verdiğini iddia eden bir çok farklı marka Göğüs Büyütme Kremi satmaktadır. Öncelikle bu konuda bilimsel bir araştırma ve sonuç bulunmadığını bilmenizi isteriz.
  Kliniğimize başvuran hastalardan aldığımız bilgiler ışığında şunu söyleyebiliriz ki Meme Büyütme amacıyla aldığı kremlerden istediği sonuçları alan hastalar bulunmamaktadır.
  Hayal ettiğiniz göğüs görünümüne sahip olmak ve vücudunuza uygun olacak boyutta meme büyütmek için en sağlıklı çözüm Meme Büyütme Operasyonu olarak görülmektedir. 

 • Meme Estetiği Sonrası Etki Ne Zaman Görülür?

  Meme Estetiği sonrası vücut yapınızda etkisi hemen görülebilmektedir. Özellikle Meme Dikleştirme Ameliyatı sonrası etki aynı anda hissedilir.
  Meme Büyütme ve Meme Küçültme ameliyatları sonrası da aynı gün vücudunuzdaki farklı etkisi gözlemlenir. Tedavi planı yapılırken hedeflenen etkinin %100 olarak görünmesi ve göğüslerin hayal edilen yapıya ulaşması için birkaç ay süre vermek gerekir.

 • Meme Estetiği Sonrası Bebek Emzirilebilir mi?

  Öncelikle Meme Estetiği Ameliyatları sırasında kadınların meme yapısı, süt kanalları ve göğüs sağlığı korunarak işlemler yapıldığı için herhangi bir emzirme problemi oluşmaz.
  Uygulama sırasında vücuda zararlı ve yan etkisi olan bir madde verilmediği için emzirme konusunda da bir sıkıntı bulunmaz.
  Lakin uzman doktorumuz hamile ve bebeğini emziren annelerde Meme Estetiği Ameliyatını önermemektedir. Bu süreçte hem göğüslerde değişim yaşanabilir, hem de operasyon sırasında kullanılan anestezi ile sağlıksız bir emzirme durumu oluşabilir.
  En doğru olacak çözüm hamileliğini tamamlamış, bebeğinin emzirme dönemini bitirmiş ve göğüs yapısı son haline oturmuş annelerin Meme Estetiği için başvurarak kendilerine en uygun olacak göğüs yapısını belirleyip uygulamayı yaptırmalarıdır.

 • Meme Sarkması Neden Olur?

  Kadınların göğüslerinde oluşan sarkmalar memeleri göğüs kısmına bağlayan bağlardaki elastik yapının kaybolması ve gerginliğin azalması sonucu gerçekleşir.
  Genellikle yaşlanma sonucu oluşan bu durum memelerde sertliği sağlayan süt bezi dokusunun deforme olmasının da etkisiyle göğüslerde sarkmalara yol açar.

 • İdeal Göğüs Ölçüsü Nedir?

  Kadınlar için ideal veya standart denilebilecek bir göğüs ölçüsü yoktur. Her kadının kendi vücut yapısına uygun olacak boyutta memelere sahip olması daha estetik ve doğal bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

 • Meme Estetiği Sonrası Spor Yapılır mı?

  Meme Estetiği Ameliyatı sonrası aktif yaşama ve spor hayatına çok hızlı bir şekilde giriş yapılabilir. Zaman vermek gerekirse operasyon sonrası ilk hafta tamamlandığında yürüyüşlere başlanabilir.
  Meme Estetiği Ameliyatı sonrası 1 ay tamamlandığında ağır olmayacak sportif faaliyetlere ve idmanlara başlanabilir. İlk 2 aylık sürenin tamamlanması ile birlikte yüzme dahil tüm sportif aksiyonlar yapılabilir.

 • Meme Estetiği Ameliyatında Kullanılan Protezler Güvenli mi?

  Meme Estetiği operasyonları sırasında özellikle Meme Büyütme ve Meme Dikleştirme uygulamaları sırasında kullanılabilen protezler Sağlıklı ve Güvenlidir.
  İnsan vücuduna herhangi bir zararı ve yan etkisi bulunmayan bu protezler uzun zaman halk arasında kansere yol açtığı bilgisi yanlış şekilde yayıldığı için kötü bilinmiştir.
  Yapılan tüm araştırmalar ve bilimsel incelemeler sonunda protezlerin insan vücudunda herhangi bir zarara, yan etkiye ve komplikasyona yol açmadığı tespit edilmiştir.

 • Meme Estetiğinde En Çok Tercih Edilen Protez Hangisidir?

  Meme Estetiği Ameliyatı sonrası tedavinin başarısı kullanılan protez tipinin vücuda uyumu ile direkt olarak doğru orantılı şekilde gerçekleşmektedir.
  Günümüz teknolojisi ile gelişim gösteren protezler arasında estetik cerrahlar ve hastalar arasında kurulan iletişim sonrası en fazla tercih edilen protez türü Damla Protez olmaktadır.
   İnsanlarda meme yapısı yuvarlak değildir. Meme yukarı kısmından hafif bir eğim alarak meme başına doğru yükselir. Meme başından itibaren keskin bir yay şeklinde meme altına doğru dönüş alır.
  Meme Estetiği Ameliyatlarında kullanılan protezler de gün geçtikçe gelişmekte ve anatomik protezler üretilmektedir. Olabilecek en sağlıklı ve doğal görünümün oluşması için koheziv jel içeren protezlerin geliştirilmesine devam edilmektedir.

 • Meme Estetiği Sırasında Protez Nereye Yerleştirilir?

  Meme Estetiği Ameliyatı sırasında tedavi planı yapılırken hedeflenen görünüme ulaşılabilmesi için kullanılan Meme Protezi kas altına, kas üstüne ve kas zarının altına yerleştirilebilmektedir.
  En avantajlı bölge kas zarı altıdır. Bu uygulamada estetik cerrahin tecrübeli olması önemlidir. Ayrıca operasyonda diğer yerlere oranla daha uzun sürmektedir. Ancak en başarılı ve kalıcı sonuçlar bu bölgeye yapılan yerleşimde alınmaktadır.
  Kas altına yapılan protez yerleştirmesinde saklanma daha kolay olur. Ancak işlem ve sonrası ağrılı olmakla birlikte kol hareketleri ile meme protezi de hareket edebilir.
  Kas üstüne yapılan yerleştirmeler daha kalıcıdır. Ama bu yapıda da protezi vücut net şekilde örtmeyebilir ve doğal yapı bozulabilir.

 • Meme Protezi Kalıcılığı Ne Kadardır?

  Meme Estetiği Ameliyatı sırasında kullanılan Meme Protezlerine biçilen bir kalıcılık süresi yoktur. Hastanın günlük yaşamına ve sağlıklı kalmasına bağlı olarak ömür boyu etkisini sürdürebilir.
  Meme Estetiği sırasında kullanılan protezlerin 5 yıl veya 10 yılda bir yenilenmesi gerektiği gibi bilgiler tamamen yanlış olup kulaktan dolma hurafeden ibarettir.
  Kliniğimizde Uzman Estetik Cerrahımız tarafından gerçekleştirilen Meme Estetiği operasyonlarında 5. jenerasyon protezler kullanılır.Bu protezlerin içerisindeki jel tabaka ömür boyu şeklini korumasını sağlar.
  Son teknoloji ile üretilmiş bu protezlerin kullanıldığı Meme Estetiği operasyonları sonrası protezin herhangi bir ömrü ve kullanım süresi olmamaktadır.

 • Meme Protezleri Zaman Geçtikçe Sızıntı Yapar mı?

  Günümüzde Meme Estetiği operasyonlarında kullanılan 5. jenerasyon protezlerde sızma görülmemektedir. Sızma riskine karşı silikon protez dış bir kapsül ile daha kaplanarak eğer sızma yaşansa dahi bu durumun meme içine temas etmemesi sağlanmaktadır.
  Bu konuda problem yaşayan kişilere rastladığımızda ortalama 10 ila 15 yıl önce kullanılan ve içerisinde salin solüsyon bulunan protezler ile Meme Estetiği yaptırdıklarını söyleyebiliriz. Bu problem nedeniyle memeler arasında asimetrik bir görünüm oluşur.
  Bu konuda sizlere verebileceğimiz tavsiye Meme Estetiği Ameliyatı öncesi uygulama sırasında kullanılacak protez hakkında bilgi almanız olacaktır.

 • Meme Estetiği Sırasında Kullanılacak Protezi Ben Seçebilir miyim?

  Meme Estetiği esnasında kullanılan proteze hastanın meme yapısına, meme büyüklüğüne, göğüs kafesi yapısına, meme şekline, yaşam tarzına ve sporcu olup olmamasına bakılarak karar verilir.
  Meme Estetiği Ameliyatı sırasında kullanılacak Meme Protezine operasyonu gerçekleştirecek estetik cerrah karar verebilir. Hasta bu konuda kullanılacak protezin markasını öğrenip araştırma yapabilir.

 • Meme Estetiği Yaptırdıktan Sonra Mememde Sarkma Olur mu?

  Meme Estetiği yaptıran kişilerde diğer insanlarda yaşlanma ile görünen belirtilerin aynısı gözlemlenir. Meme Estetiği operasyonu kişide ileride oluşacak sarkmaları etkilemez. Sadece o an göğüs bölgesinde tespit edilen rahatsızlıklar tedavi edilir.
  Özellikle göğüs ölçüsü B cup ve üzeri olan kadınlarda yaşlanma ile birlikte sarkmalar gözlemlenir. Daha küçük memeleri olan kadınlarda sarkmalar doku miktarı daha az olduğu için daha belirsiz olmaktadır. Yaşanan sarkma durumlarında Meme Dikleştirme Ameliyatı yapılarak problem giderilebilir.

 • Meme Estetiği Sonrası Fotoğrafta Görüntülediğim Kadınla Aynı Göğüslere Sahip Olabilir miyim?

  Meme Estetiği Ameliyatları diğer tüm Estetik Operasyonlarda da görüldüğü üzere kişiye özel ve uygun olacak şekilde planlanarak yapılmaktadır.
  Meme Estetiği yapılmadan önce muayene ve tetkikler ile birlikte hastanın istekleri de dinlenerek vücut yapısına ve isteklerine en uygun olacak tedavi planı oluşturulur.
  Göğüs Estetiği operasyonu öncesi hastanın meme yapısı, vücut yapısı, boyu ve kilosu gibi birçok etmen göz önünde bulundurulur.
  Bu şekilde oluşturulan tedavi planı sonucunda yapılan Meme Estetiği uygulaması sonucunda kişinin vücuduna uygun, doğal ve hayal ettiği göğüs yapısı oluşturulur.

 • Meme Estetiği Öncesi Meme Kanseri Açısından Mamografi Çektirmem Gerekir mi?

  Meme Estetiği Ameliyatı öncesinde tüm kadınların geçmiş yıllarda meme kanseri öyküsü olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  Özellikle 35 yaşını aşmış tüm kadınlarda Göğüs Estetiği operasyonu öncesi Mamografi çekilmesi gerekir. Eğer geçmişte ailesinde bu hastalığı geçirmiş kişiler var ise 35 yaşının altında da bu tetkiklerin yapılması gerekmektedir.

 • Meme Estetiği Sonrası Çok İz Kalır mı?

  Meme Estetiği sırasında uygulamanın Meme Büyütme, Meme Küçültme ya da Meme Dikleştirme amacıyla yapılmasından bağımsız en önemli hedef hastanın vücuduna en uygun ve doğal olacak meme yapısının oluşturulmasıdır.
  Günümüz teknolojisi ile Meme Estetiği Ameliyatları da neredeyse iz kalmadan yapılır hale gelmiştir. Operasyondan hemen sonra az da olsa kızarıklık olan ve görünür halde bulunan izler birkaç ay içerisinde görünmez hale gelmektedir.

 • Meme Estetiği Kaç Saat Sürer?

  Meme Estetiği Ameliyatlarının süresi hastanın ihtiyaç duyduğu Meme Estetiği türüne ve göğüslerinin mevcut durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
  Hastanın göğüs bölgesindeki deformasyon miktarının az ve yapılması gereken işlemlerin kolay olması halinde 1.5 ila 2 saat arasında tamamlanmaktadır.
  Aksi durumda Uzman Estetik Cerrahın yapması gereken müdahale miktarı fazla ve problemler büyük titizlik gerektirir ise Meme Estetiği ameliyatları 3 ila 4 saat arasında sürmektedir.

 • Meme Estetiği Sonrası Bebeğimi Emzirebilir miyim?

  Meme Estetiği Ameliyatı sırasında meme içerisinde bulunan süt kanallarına hiçbir zarar verilmez. Bu nedenle emzirme konusunda herhangi bir problem oluşmaz.
  Meme Dikleştirme Ameliyatı sırasında hastanın varsa fazla vücut dokusu kullanılır. Eğer fazla doku yoksa Meme Protezi kullanılır. 
  Yine aynı şekilde Meme Büyütme Ameliyatı sırasında da protez kullanılmaktadır. Her iki operasyon sonunda da süt vermeye engel bir durum oluşmaz.
  Meme Küçültme Ameliyatı sırasında da yine uzman doktor hastanın süt kanallarını koruyarak işlemleri gerçekleştirmektedir.

 • Meme Estetiği Ameliyatlarında Risk Var Mıdır?

  Meme Estetiği Ameliyatları bu alanda uzman Estetik Cerrah tarafından steril sağlık kuruluşlarında yapıldı takdirde hiçbir risk ve zarar içermeyen tedavi yöntemleridir.
  Meme Büyültme Ameliyatı, Meme Küçültme Ameliyatı, Meme Dikleştirme Ameliyatı ve Erkeklerde Meme Estetiği ameliyatları dahil olmak üzere hiçbir Meme Estetiği Yönteminin uzman doktor tarafından yapıldığında insan sağlığını zarar ve yan etkisi bulunmamaktadır.
   

TEDAVİ BİLGİLENDİRME