Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği

Piezo burun estetiği, burun kemiğini kırmadan ve burunda bulunan yumuşak dokulara, damarlara, kaslara zarar vermeden uygulanan bir burun estetiği operasyonu türüdür. Piezo, teknolojinin en iyi imkanlarından faydalanır. Faydalandığı teknoloji ise ses dalgalarıdır. Piezo bu ses dalgalarını kullanarak çalışır. Piezo burun estetiği, insanların burun estetiğinden beklediği sonuca çok yaklaştırmıştır. Aynı zamanda piezo burun estetiği teknolojisinde de en iyi noktadır. Piezo da amaç burnu kırmadan, buruna zarar vermeden minimum ağrıyla ameliyatı tamamlamak, hastayı memnun etmek ve ameliyatlarda daha yüksek başarı elde edilmesini sağlamaktır. Normal tekniklerde kullanılan çekiç, keski, törpü vb. cerrahi aletlere karşı üretilen daha kolay, daha ağrısız bir seçenek olan piezo bir burun ameliyatı tekniğidir.

Piezo Burun Estetiği nasıl yapılır?

Piezo burun estetiği ameliyatı hastanın rahat olması amaçlandığından dolayı genellikle genel anestezi altında yapılır. Operasyon ortalama olarak 1-2 saat aralığında sürer. Operasyonda burun derisi kaldırılarak alttaki kemik ve kıkırdak dokulara şekiller verilir.

Operasyon sonunda burun üzerine termoplastik bir atel konulur. Burun deliklerine de yapılan cerrahi operasyona göre, hava kanalları olan ve hastanın rahat bir şekilde nefes almasına yardımcı olan küçük silikon splintler konulur.  Operasyon sonrası şişlik ve morluk minimum olacak şekilde meydana gelebilir. Bu şişlik ve morluğa engel olmak için ilk 24 saat buz kompresi uygulanmasında fayda vardır. Şişlik ve morlukların geneli ameliyat sonrası 1-2 hafta içinde yok olur. Ameliyat sırasında ağrı ve acı genel olarak olmamaktadır fakat her ameliyatta olduğu gibi çok hafif bir sızlama olabilir. Bu gayet  normaldir.

Burnun içine eğer silikon splint konulmuşsa, 3-6 gün aralığında bu splintler alınır. Burun üzerine koyduğumuz atel ise genellikle 7. günde alınır. Ateli aldıktan 1 hafta sonra 2.  bir kontrol yapılır. Kontrol sonrasında hasta alışılagelen iyileşme sürecine girmektedir.
İlk iki hafta içerisinde şişliklerinizin ve morluklarınızın çoğu, ilk iki ayda ise %80’i gitmiş olacaktır. Geriye kalan belirtiler ise özellikle burnun ucunda oluşan  minik şişlikler aylar sonra geçecektir. Ameliyat sonrası burnunuzun son şeklini alması yaklaşık 12 ay sonra olur.

Genellikle insandan insana farklılık gösterse de genel olarak 1-2 gün içerisinde ayağa kalkıp dolaşabilir, gezebilir ve normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yalnız yoğun güç ve çaba gerektiren  aktivite ve etkinliklerden 3 hafta boyunca uzak durmanız gerekecektir. Dr. Ahmet Arslan ameliyat sonrasında size dikkat etmeniz gereken noktalara değinecek ve sizi ayrıntılı olacak bir şekilde bilgilendirecektir.

Piezo Burun Estetiği Hangi Burun Yapılarına Uygundur?

‘Piezo Burun Estetiği‘ burun kemiğinde bir işlem gerek duyulan  her türlü burun yapısına uygun bir burun ameliyatı estetiğidir.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Piezo burun estetiği tekniği ile elektrik akımı, ultrasonik ses dalgalarına çevrilir ve bu sayede; burun kemiği kırılmadan hastanın arzu ettiği en iyi görünüşe ulaşılması sağlanır.
 Normal tekniklerde kullanılan çekiç, keski, törpü vb. cerrahi aletler kullanılmadığı için burun ve yüzde oluşması beklenen muhtemelen morluk ve şişlikler ise yok denecek kadar azdır.
Piezo burun estetiği hastanın burun ameliyatından beklediği estetik görünüme kavuşmayı garanti eder ve buda estetik başarıyı arttırır.
Piezo, burun dokusuna zarar ve hasar vermediğinden dolayı daha sağlıklı ve fizyolojik bir iyileşme süreci sağlamaktadır.
Piezo sayesinde nefes almaya engel olan problemler ortadan kalkacak.
Hastanın kendisine olan güveninin artmasında çok büyük bir etken olacaktır.
Piezo Burun Estetiğinin Dezavantajları Nelerdir?
Piezo Burun Estetiği diğer ameliyat çeşitlerinde hem operasyon yapılışı, hem de iyileşme süreci tarafından baktığımızda size her açıdan sunulan avantaj ve fırsatlar ile dezavantajı olmayan bir vaziyettedir. Tam tersine hem bir probleminizden dolayı yaptırdıysanız hem de daha iyi bir estetik görünüme kavuşmak için yaptırdıysanız çok memnun olacağınız bir burun ameliyatı yöntemi vaziyetindedir.

Piezo Burun Estetiği Sonrası?

Piezo burun estetiği sonrası diğer ameliyatlarda da olduğu gibi sonrasında da dikkat etmeniz gereken durumlar vardır.  Öncelikle ameliyat sonrasında 1 gece hastanede kalmanız gerekmektedir. Normal hayatınıza burnunuzdaki tamponların çıkarılması ile rahatlıkla dönebilirsiniz. Tamponların çıkarılma süresi 5-7 gün aralığı gibi bir sürede olacaktır.  Ameliyat sonrası suya değmemesi önemlidir. Çok hassas bir operasyon geçirdiğiniz için burnunuzu her türlü olabilecek darbe, vuruş, çarpış vb. zarar verebilecek etmenlerden korumanızı tavsiye ederiz.

Piezo Burun Estetiği Kim Tarafından Yapılır?

Piezo burun estetiğinin tecrübeli estetik cerrahlar tarafından yapılması çok önemlidir. Burun estetik operasyonu diğer estetik operasyonlarla karşılaştırıldığında çok daha zor bir estetik operasyondur. Burun yüzün en dikkat çeken kısmında olması, burna yapılacak olan estetik müdahalelerin  daha da ilgi ve dikkat çekmesine  sebep olmaktadır. Bunlardan dolayı operasyonu planlayan doktorun burun estetiği alanındaki tecrübesi çok daha önemli oluyor.  Bu konuda doktorumuz Dr.Ahmet ARSLAN ‘ın tecrübesine güvenebilirsiniz.

Piezo Burun Estetiği Fiyatı Nedir?

Piezo burun estetiği fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir yada Elazığ şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

TEDAVİ BİLGİLENDİRME